Novinky / News


3. 2. 2022

V ostravské atletické hale se uskutečnil šestý ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala. Ten nabídl fantastickou podívanou s jedním nejlepším světovým výkonem, pěti rekordy mítinku a tři česká prvenství.

V závodě žen na 400 metrů potvrdila pozici letošní světové jedničky Polka Anna Kielbasinská, která vylepšila vlastní světový výkon roku a také polský národní rekord na 51.10. K tomu ještě výrazně vylepšila rekord mítinku Zuzany Hejnové z roku 2017, a to o 86 setin. Jako druhá proběhla cílem Nizozemka Lieke Klaverová za 51.66. Třetí byla Britka Jesse Knightová (52.03), která se na cílové šachovnici dostala před naší Ladu Vondrovou (52.33). Martina Hofmanová dosprintovala pátá za 54.09. V celkovém hodnocení se před Vondrovou posunula ještě vítězka prvního běhu Němka Corinna Schwabová s časem 51.68. Špičkové konkurence využila k osobnímu maximu 53.91 další česká reprezentantka Nikoleta Jíchová.

Klání tyčkařek nabídlo kvalitní podívanou korunovanou rekordem mítinku. O jeho pokoření se postarala vítězná Běloruska Iryna Žuková, když se úspěšně přenesla přes 471 centimetrů, což je o centimetr více než v Ostravě před rokem zapsala Slovinka Tina Šutejová. Ta nezískala třetí ostravský triumf v řadě a musela se spokojit s druhým místem za 461 centimetrů. Další dvě závodnice zdolaly 451 centimetrů. Kubánce Yarisley Silvaové se to podařilo hned napoprvé a byla třetí. Důvod k radosti ovšem měla také Amálie Švábíková, která byla sice čtvrtá, ale úspěšných skokem na této hodnotě si posunula halový osobák o celých 11 centimetrů. Vítězka Žuková se posunula na druhé místo letošních průběžných světových tabulek.

Posledním možným pokusem v soutěži dálkařů si dolétl pro vítězství a také nový rekord mítinku 821 Švéd Thobias Montler. Dostal se tak před do té doby vedoucího řeckého olympijského vítěze a nyní již bývalého rekordmana tohoto závodu Miltiáda Tentogloua. Také on se dostal přes svůj dva roky starý ostavský zápis, a to skokem na 815 centimetrů. Na dva centimetry se přiblížil osmimetrové hranici třatí Američan JuVaughn Harrison (798). Český rekordman Radek Juška si vyskákal páté místo za 782.

Nový rekord mítinku byl k vidění také na mužské patnáctistovce. Jeho autorem se stal favorizovaný Brit Elliot Giles, jenž novým halovým osobákem 3:35.93 překonal dosavadní zápis Srba Elzana Bibiče z roku 2020 o tři vteřiny a jednu setinu. Z nového belgického národního rekordu 3:36.38 se mohl těšit druhý Belgičan Ismael Debjani a třetí byl za 3:37.39 Nor Ferdinand Kvan Edman. Jediný český zástupce Jan Friš se držel po většinu závodu kolem sedmé pozice a v posledním okruhu se propadl na konečnou desátou příčku. Jeho výsledný čas v cíli měl hodnotu 4:41.01, čímž zaostal necelou vteřinu za halovým osobákem.

Helena Jiranová potvrdila v Ostravě životní formu. Už rozběhu kralovala kvalitním časem 8.09, aby ani ve finále pak nenašla přemožitelku a zajistila si primát v novém osobím rekordu 8.03. Dosavadní kariérní maximum z letošní halové sezóny srazila o další čtyři setiny a v národních historických tabulkách se posunula už na druhou pozici za českou rekordmanku Lucii Škrobákovou. Druhá byla držitelka dánského národního rekordu Mette Graversgaardová za 8.08 a jako třetí se do cíle předklonila ve vyrovnaném osobáku 8.11 Italka Elisa Maria Di Lazzarová.

Další české prvenství připsal na mužské šedesátce Jan Veleba. Ten byl dosud na Czech Indoor Gala nejlépe druhý, ale letos se dočkal triumfu, který navíc ozdobil vyrovnaným osobním maximem 6.65. Entry standard pro start na halovém mistrovství světa v Bělehradě mu unikl jen o dvě setiny. Na pomyslné stupně vítězů ho doprovodila dvojice Britů Eugene Amo-Dadzie (6.66) a vítěz posledních dvou ročníků tohoto mítinku Oliver Bromby (6.70). Zdeněk Stromšík byl pátý za 6.72 a Velebův svěřenec Matyáš Koška obsadil sedmou pozici díky osobáku 6.74.

Sprint mužů na 200 metrů byl poprvé součástí hlavního programu na Czech Indoor Gala a výrazně v něm byli vidět čeští sprinteři. V letošním nejlepším evropském výkonu roku a rekordu mítinku 20.87 vyhrál Tomáš Němejc. Svěřenec trenéra Najbrta se stal čtvrtým nejrychlejším mužem české historie na této trati. Pod 21 vteřin stlačili své časy ještě Nizozemec Taymir Burnet (20.92) a stříbrný medailista z loňského MEJ Eduard Kubelík (20.98), jenž je nyní v národních historických tabulkách sedmý. Český rekordman pod otevřeným nebem Jan Jirka zaběhl 21.01.

Tomáš Staněk se bohužel zařadil mezi atlety, kterým se letos nepodařilo získat třetí prvenství na Czech Indoor Gala. Jeho úsilí tentokrát stačilo na čtvrté místo, když vrhl nejdále hned v první sérii, kdy jeho náčiní dopadlo na 20.11. Při své premiéře na Czech Indoor Gala vyhrál Polák Michal Haratyk, a to výkonem 20.79. Před Staňkem pak byli v pořadí ještě druhý Mesud Pezer z Bosny a Hercegoviny (20.51) a Rumun Andrei Toader (20.35).

Na stejně tratí žen byla nejrychlejší Irka Molly Scottová, která prolétla rovinku za 7.25 a připsala si cenný skalp úřadujicí halové evropské šampionky Švýcarky Ajly del Ponteové, která se do cíle předkláněla o setinu zpět (7.26). Třetí byla v těsném doběhu Lucemburčanka Patrizia van der Wekenová (7.27). Z českých sprinterek se podařilo do finále postoupit pouze Kláře Seidlová, která v něm obsadila sedmé místo ve svém sezónním výkonu 7.39.

V běhu žen na 1500 metrů měla domácí atletika dvě želízka v ohni v Kristiině Mäki a Dianě Mezuliáníkové. Úspěšnější byla nakonec druhá jmenovaná, která finišovala jako čtvrtá v novém halovém osobáku 4:11.17. Mäki dokončila tento běh na sedmé pozici za 4:13.92. Britský vítězný double předvedly vítězná Revee Walcott-Nolanová (4:10.53) a druhá Adelle Traceyová (4:10.88). Třetí byla Irka Sarah Healyová za rovných 4:11.

Z dvou běhů čtvrtkařů předvedl nejrychlejší čas vítěz toho prvního Ital Edoardo Scotti, jenž si vylepšil svůj halový osobák na 46.41. O pouhou setinu pomalejší byl Švéd Carl Bengtström, který opanoval druhý běh za 46.42. Z našich čtvrtkařů si vedl lépe Michal Desenský v čase 47.14 a byl celkově pátý. Vít Müller si s dvěma okruhy poradil za 47.44.

Mužská osmistovka měla trochu překvapivého vítěze v Belgičanovi Aurelovi Vandeputteovi, který si skvělým finišem doběhl pro prvenství v osobáku 1:47.41 před Rumunem Catalinem Tecuceanem (1:47.43) a mladým Keńanem Noahem Kibetem (1:47.76). Čeští půlkaři obsadili páté až osmé místo, a to v pořadí Lukáš Symerský (1:48.49), Filip Šnejdr (1:48.68), Tomáš Vystrk (1:48.69) a Lukáš Hodboď (1:48.87).

V soutěži dálkařek zvítězila Švédka Tilde Johanssonová, která skočila 629 centimetrů. Druhá Michaela Kučerová pak zaznamenala letošní nejlepší český výkon 622 centimetrů.

V rámci slavnostního zahájení došlo na oslavu jednoho velkého jubilea. Letos je to totiž už 45 let, kdy Helena Fibingerová vytvořila 19. února 1977 v Jablonci nad Nisou vrhem na 22.50 dosud platný halový světový rekord. Právě při této příležitosti obdržela pozornost v podobě čtyřkilové koule vyrobené čokolády. „Těší mě, že si připomínáme toto výročí právě v Ostravě, kde jsem trénovala a nyní tady je krásná hala. Pořadatelé každoročně ukazují, že zde umí uspořádat skvělou atletiku a z toho mám radost,“ uvedla.

Následně se s halovými závody rozloučil Jakub Holuša. Jeden z našich historicky nejúspěšnějších běžců dosáhl největších kariérních úspěchů právě pod střechou, ať už se jednalo o dvě stříbrné medaile na halových světových šampionátech nebo o titul halového evropského šampiona na památném HME v Praze 2015. „Na halové závody, a nejen na ně mám skvělé vzpomínky. V hale se mi vždy dařilo. Mám tři medaile z velkých mistrovství, ale nejvíce v mém srdci zůstane samozřejmě mistrovství Evropy v Praze, kde se všechno skvěle sešlo a završilo se to zlatou medailí a českým rekordem před domácím publikem, což byl vrchol mé kariéry. Teď bych rád předával své letité zkušenosti z vrcholové atletiky mladým závodníkům,“ sdělil své přání.


Jan. 3, 2022

The sixth annual Czech Indoor Gala international meeting took place in the Ostrava Athletics Arena on Thursday evening. It offered a fantastic spectacle with one world's best performance, five meeting records and three Czech wins.

In the women's 400m race, this year's world number one Anna Kielbasinska of Poland confirmed her shape as she improved her own world leading mark and also the Polish national record to 51.10. In addition, it significantly improved the Zuzana Hejnová's meeting record from 2017 by 86 hundredths. The Dutch Lieke Klaverová finished second in 51.66. The third was the British Jesse Knight (52.03) in front of Czech Lada Vondrová (52.33). Another Czech representative, Nikoleta Jíchová, took advantage of the top competition to improve her personal maximum of 53.91.

The women´s pole vault competition offered great performances crowned by a meeting record. The victorious Belarusian Iryna Zhuk mange to improve it, when she successfully got over 471 centimetres, which is one centimetre more than the Slovenian Tina Šutej´s record a year ago in Ostrava. This time, she did not win the third Ostrava triumph in a row and had to settle for a second place with 461 centimetres. The other two competitors got over 451cm. Cuban Yarisley Silva succeeded with the first attempt and got third. However, fourth Amálie Švábíková also had reason to rejoice pushing her PB with 11cm. The winner, Zhuk, moved to the second place in this year's ongoing world tables.

Thobias Montler of Sweden set the meeting record of the 821cm in the men´s long jump in the last series. He thus got ahead of the leading Greek Olympic winner and now former meeting record holder Miltiades Tentoglou. He, too, got over his two-year-old Ostrava record by jumping 815cm. American JuVaughn Harrison (798) approached the eight-meter limit by only 2cm. The Czech record holder Radek Juška ended fifth with 782.

The new meeting record was also seen at the men's 1500m. The favored Briton Elliot Giles achieved a new indoor PB with 3:35.93 and improved the previous record of Serb Elzan Bibič from 2020 by three seconds and one hundredth. The second Belgian Ismael Debjani managed to improve the national record to 3:36.38, the third was Ferdinand Kvan Edman of Norway in 3:37.39. The only Czech representative Jan Friš held around the seventh position for most of the race and fell to the final tenth place in the last lap. His final time at the finish was 4:41.01, which is less than a second behind his indoor maximum.

Helena Jiranová confirmed her life form over the hurdles in Ostrava. Already in the heats, she reigned with a quality time of 8.09, so that even in the finals she did not get a defeat and secured the primacy in the new personal record 8.03. She moved in the national historical tables to the second position behind the Czech record holder Lucia Škrobáková. The second was the Danish national record holder, Mette Graversgaard with 8.08, and the third, Elisa Maria Di Lazzaro, the Italian, who leaned forward in the finish line in a balanced 8.11.

Jan Veleba scored another Czech victory in the men's 60m. This year he experienced a triumph, which he also decorated with a balanced personal maximum of 6.65. He missed the entry standard for the World Indoor Championships in Belgrade missed by only two hundredths of a second. He was accompanied to the imaginary podium by the British duo Eugene Amo-Dadzie (6.66) and the winner of the last two years of this meeting Oliver Bromby (6.70). Zdeněk Stromšík was fifth in 6.72 and Veleba's athlete Matyáš Koška took seventh position thanks to a 6.74 PB.

The fastest on the same track among women was the Irish Molly Scott, who crossed the straight in 7.25 and scored the valuable scalp of the reigning European indoor champion Alya del Ponte, who leaned to the finish line by a hundredth (7.26). Third in short time was Luxembourg's Patrizia van der Weken (7.27). Of the Czech sprinters, only Klára Seidlová, who took seventh place in her SB 7.39, managed to advance to the finals.

For the first time, the men's 200m was a part of the main program at the Czech Indoor Gala, and Czech sprinters were prominent in it. Tomáš Němejc won in the best European performance of the year and a meeting record 20.87. Coached by Najbrt, he became the fourth fastest man in Czech history on this track. Under 21 seconds we saw also the Dutchman Taymir Burnet (20.92) and the silver medallist from last year's EJCH Eduard Kubelík (20.98), who is now seventh in the national historical tables. The Czech record holder under the open sky Jan Jirka ran 21.01.

Unfortunately for the home crowd, Tomáš Staněk was one of the athletes who failed to gain the third victory at the Czech Indoor Gala this year. His effort was enough for fourth place this time, when he threw the furthest in the first series, when his equipment landed on 20.11m in the men´s shot put. At its premiere at the Czech Indoor Gala, the Pole Michal Haratyk won with a performance of 20.79. The Second ended Mesud Pezer from Bosnia and Herzegovina (20.51) and the third Romanian Andrei Toader (20.35).

In the women's 1500 meters, domestic athletics Kristiina Mäki and Diana Mezuliáníková were in the start list. In the end, the second named was more successful, finishing fourth in the new indoor PB 4:11.17. Mäki finished this run on seventh place in 4:13.92. The British winning double was led by the Revee Walcott-Nolan (4:10.53) and the second Adelle Tracey (4:10.88). Third was Irish Sarah Healy in 4:11.

The winner of the first 400m heat, Italian Edoardo Scotti showed the fastest time improving his indoor PB to 46.41. Just a hundredth slower was the Swede Carl Bengtström, who dominated the second heat in 46.42. Michal Desenský did better among our 400m runners with 47.14 and was fifth overall. Vít Müller managed the two laps in 47.44.

The men's 800m had a somewhat surprising winner in the Belgian Aurel Vandeputte, who had a great finish in 1:47.41 PB ahead of Romanian Catalin Tecucean (1:47.43) and young Kenyan Noah Kibet (1:47.76). The Czech 800m runners took fifth to eighth place, namely Lukáš Symerský (1:48.49), Filip Šnejdr (1:48.68), Tomáš Vystrk (1:48.69) and Lukáš Hodboď (1:48.87).

Sweden's Tilde Johansson won the women´s long jump competition, achieving 629 centimetres. The second Michaela Kučerová then recorded this year's best Czech performance of 622 centimetres.

As part of the opening ceremony, one big jubilee was celebrated. This year, it has been 45 years since Helena Fibingerová set a still valid world indoor record 22.50m in shot put on 22 February 1977 in Jablonec nad Nisou. It was on this occasion that she received a present in the form of a four-kilo ball of chocolate. "I am glad that we are commemorating this anniversary in Ostrava, where I trained and now, there is a beautiful arena. Every year, the organisers show that they can organise great athletics here and I am happy about that," she said.

Subsequently, Jakub Holuša said goodbye to the indoor races. One of our most successful runners in history has achieved the greatest career success right under the roof, whether it was two silver medals at the world indoor championships or the title of European indoor champion at the memorable EICH in Prague 2015. "I have great memories about the indoor and also outdoor races. I have always been successful indors. I have three medals from the big championships, but the most important thing in my heart will be the European Championships in Prague, where everything went well and ended with a gold medal and a Czech record in front of the domestic audience, which was the peak of my career. Now I would like to pass on my years of experience in top athletics to young competitors," he said.


2. 2. 2022

V městské hale v Ostravě se ve čtvrtek odpoledne a večer odehraje mítink Czech Indoor Gala (WAIT Silver). Ve středu odpoledne proběhl v dějišti brífink s novináři, na němž nechyběli Miltiadis Tentoglu, Elliot Gilles, Kristiina Mäki a Tomáš Staněk.

Startovní čísla čtveřici atletických hvězd předávali zástupci významných partnerů mítinku, náměstkyně primátora statutárního města Ostrava Andrea Hoffmannová a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny.

Jednou z velkých zahraničních hvězd mítinku, ne-li tou vůbec největší bude Miltiadis Tentoglu. Pro řeckého dálkaře půjde o vůbec první závod po půl roce – 2. srpna 2021 se v Tokiu stal olympijským šampionem. Ambice má Tentoglu vysoké, i proto, že se mu v Ostravě daří. Při gala už dvakrát zvítězil, vždy v sudých letech (2018 a 2020), takže by rád přidal třetí triumf. Skokanovi s halovým osobákem 838 (venku dokonce 860 právě z OH) patří také rekord mítinku 804. Na ten by při startu do sezóny, na jejímž konci by měl být vrchol na MS v Bělehradu, rád zaútočil. Světový výkon haly 2022 leží podstatně výš, drží jej od víkendu švýcarský vícebojař Simon Ehammer s 826.

Už několikero startů má v sezóně naopak Tomáš Staněk. Úřadující halový mistr Evropy otevřel sezónu výkonem přes 21 metrů předminulou sobotu v Jablonci (21.18), pak se mu ale tohle metu nepodařilo v minulém týdnu překonat ani ve čtvrtek v Kladně (20.80), ani v neděli v Nehvizdech (20.91). Jak se ale vyjádřil svěřenec Petra Stehlíka už v nedávném podcastu ČAS, věří, že v relativně dlouhé halové sezóně se mu podaří technicky srovnat. A proč ne hned v Ostravě, kde drží rekord mítinku 21.88 a obhajuje loňské prvenství a kraloval zde i v roce 2018. Hlavním soupeřem mu bude Polák Konrad Bukowiecki, rovněž dvojnásobný vítěz CIG. Motivací navíc bude i světový výkon roku, který po fiasku s měřením nabité soutěže na mítinku v New Yorku leží „jen“ na úrovni 21.33. „Ne že bych prahl být na čele světových tabulek, ale je to dobrá motivace navíc posunout SB alespoň za tuto hranici,“ uvedl před mítinkem Staněk.

Zatím jediný start od konce loňské životní sezóny má za sebou tvář mítinku Kristiina Mäki. Finalistka olympiády minulý pátek na zlatém mítinku halové tour v Karlsruhe svou první halovou patnáctistovku po dvou letech nedoběhla, takže má dle svých slov co napravovat. Svěřenkyně Pavla Tunky ale věří, že je připravena dobře a může atakovat svůj osobní rekord, který v hale leží na úrovni 4:08.41. Soupeřky má proti sobě matka ročního syna Kaapa silné, a to nejen ty zahraniční. Dobře ví třeba o připravenosti reprezentační kolegyně Diany Mezuliáníkové.

Jednou z výrazných postav tohoto ročníku bude také středotraťař Elliot Giles. Loni ohromil superrychlou halovou půlkou 1:43.63 a letošní sezónu otevřel vítězstvím právě na této trati v Karlsruhe. Výtečně ale běhá i patnáctistovku, na níž se představí v Ostravě. Halový osobák má 3:36.90, venkovní o tři vteřiny lepší, takže v jeho silách zcela jistě je rekord mítinku, který drží časem 3:38.94 Elzan Bibič. „Moc hezká hala, těším se,“ rozhlížel se Giles. „Byl jsem tu venku, ale v hale jsem tu ještě nebyl. Teď je to sice jiná trať než v Karlsruhe, ale cíl je stejný, běžet rychle a snažit se zase vyhrát,“ stručně a jasně vysvětlil. Preferenci, kterou z tratí si třeba vybere HMS, nemá, Ostrava ale může napovědět.

Tím výčet hvězd ani zdaleka nekončí. Na sprinterské rovince vstoupí do sezóny pátá z olympijské stovky Ajla del Ponteová ze Švýcarska, mezi muži se na šedesátce objeví dvojnásobný vítěz mítinku Brit Oliver Bromby, s nímž poměří síly domácí duo Veleba-Stromšík. Úspěšné olympioničky budou také v tyčkařském sektoru v čele s pátou z Tokia a držitelkou rekordu mítinku Tinou Šutejovou ze Slovinska, proti níž se postaví také mistryně Evropy „U23“ Amálie Švábíková. Na čtvrtce žen se můžeme těšit na duel Lady Vondrové s Nizozemkou Lieke Klaverovou, skvělé by měly být také čtyřstovky v mužském podání, stejně tak dvoustovky a osmistovka.

Předpogram především s českou účastí začíná ve 14 hodin, hlavní program od 17 hodin se slavnostním zahájením v 16:47. Poslední vstupenky bude možné zakoupit na místě. Ti, kteří se nedostanou do haly, budou moci sledovat mítink přes stream na Facebooku České atletiky (národní program) a poté v přímém přenosu na ČT Sport (hlavní program).


Feb. 2, 2022

The Czech Indoor Gala (WAIT Silver) will take place in the city arena in Ostrava on Thursday afternoon. On Wednesday afternoon, a briefing with journalists took place at the venue with Miltiadis Tentoglou, Elliot Gilles, Kristiina Mäki and Tomáš Staněk.

Miltiadis Tentoglou will be one of the big international stars of the meeting, if not the biggest one. For the Greek long jumper, this will be the first race after six months - on 2 August 2021, he became the Olympic champion in Tokyo. Tentoglou has high ambitions, also because he is doing well in Ostrava. He has already won the gala twice, always in even years (2018 and 2020), so he would like to add a third triumph. The jumper with indoor personal best 838 (even 860 outdoors from the Olympics) also owns the meeting record of 804. He would like to attack this at the start of the indoor season, which should end at the top at the World Championships in Belgrade. The world leading performance in 2022 is significantly higher, held by Swiss multi-champion Simon Ehammer since the weekend with 826.

On the contrary, Tomáš Staněk already has had several starts already in the season. The reigning European Indoor Champion opened the season with a performance of over 21 meters the previous Saturday in Jablonec (21.18), but then he did not manage to cross this goal last week either in Kladno on Thursday (20.80) or in Nehvizdy on Sunday (20.91). However, as Petr Stehlík's athlete said in the recent CAF podcast, he believed that in a relatively long indoor season, he will be able to technically stabilize. And why not right in Ostrava, where he holds the meeting record 21.88 and defends last year's victory. He also reigned in 2018. His main opponent will be Pole Konrad Bukowiecki, also a two-time CIG winner. In addition, the motivation will be the world performance of the year, which after the fiasco with the measurement of a busy competition at a meeting in New York lies "only" at the level of 21.33. "Not that I want to be at the top of the world tables, but it is also a good motivation to move the SB at least beyond this limit," Staněk said before the meeting.

So far, the face of the meeting Kristiina Mäki has only one start since the end of last year's life season. The Olympic finalist did not finish her first indoor 1500 in two years at the golden meeting of the indoor tour in Karlsruhe last Friday, so according to her, she has something to fix. However, Pavel Tunka's athlete believes that she is well prepared and can attack her personal record, which lies at the level of 4:08.41 indoors. The mother of one-year-old son Kaapo has strong opponents, not only foreign ones. She knows well, for example, about the readiness of her national team colleague Diana Mezuliáníková.

One of the major figures of this year will also be the middle distance runner Elliot Giles. Last year, he stunned with a super-fast indoor 800m clocking 1:43.63 and he opened this season with a victory in Karlsruhe. But he also runs well at the 1500m, which he will perform in Ostrava. His indoor personal best is 3:36.90, the outdoor one is three seconds better, so he certainly can attack the meeting record, which belongs to Elzan Bibič with 3:38.94. "Very nice arena, I'm looking forward to the event," Giles looked around. "I was out here, but I haven't been inside yet. Now it's a different event than in Karlsruhe, but the goal is the same, to run fast and try to win again," he explained briefly and clearly. The he does not have a preference for the WICH when it comes to the distance, but Ostrava can give him a hint.

The starting bibs were handed over to the four athletic stars by representatives of important meeting partners, the Deputy Mayor of the Statutory City of Ostrava, Andrea Hoffmannová, and the Deputy Governor of the Moravian-Silesian Region, Stanislav Folwarczny.

This is not the end of the list of stars. The fifth from 100m at Olympics, Ajla del Ponte from Switzerland, will enter the season. At men´s 60m, the double meeting winner Oliver Bromby willů face the home stars Veleba and Stromšík. The successful Olympians will also be in field events, led by the fifth pole vaulter from Tokyo and the meeting record holder Tina Šutej from Slovenia, who will also be opposed by the European U23 Champion Amálie Švábíková. At women´s 400m, we can look forward to a duel between Lada Vondrová and the Dutch Lieke Klaver, the men's 400m should also be great, as well as both 200 and 800 runs.

The pre-program, especially with the Czech participation, starts at 2 pm; the main program starts at 5 pm with a ceremonial opening at 4:47 pm. The last tickets will be available for purchase on site. Those who do not get to the arena will be able to watch the meeting via the Czech Athletics Facebook stream (national program) and then live on ČT Sport (main program).

Video interviews available on the YT channel of the Czech athletics >


26. 1. 2022

Už za týden se v ostravské atletické hale uskuteční další ročník mezinárodního mítinku World Indoor Tour (Silver) Czech Indoor Gala a na velmi zajímavá jména se můžeme těšit i na běžeckém ovále.

V závodě žen na 1500 metrů se můžeme těšit na finalistku olympijských her v Tokiu a českou rekordmanku Kristiinu Mäki, která je zároveň také tváří tohoto ročníku. Právě při klání pod pěti kruhy vylepšila Kristiina národní historickém maximum pod otevřeným nebem na 4:01.23 a nyní bude v jejím hledáčku i halový rekordní zápis, jenž má právě z Czech Indoor Gala Simona Vrzalová, která zde před třemi lety zaběhla 4:05.73. Mäki má zatím halový osobák 4:08.41. Rekord mítinku má pak v držení od roku 2020 časem 4:05.08 Etiopanka Lemlem Hailuová, i to je čas, který by mohl být v silách české rekordmanky.

V závodě žen na 1500 metrů se můžeme těšit na finalistku olympijských her v Tokiu a českou rekordmanku Kristiinu Mäki, která je zároveň také tváří tohoto ročníku. Právě při klání pod pěti kruhy vylepšila Kristiina národní historickém maximum pod otevřeným nebem na 4:01.23 a nyní bude v jejím hledáčku i halový rekordní zápis, jenž má právě z Czech Indoor Gala Simona Vrzalová, která zde před třemi lety zaběhla 4:05.73. Mäki má zatím halový osobák 4:08.41. Rekord mítinku má pak v držení od roku 2020 časem 4:05.08 Etiopanka Lemlem Hailuová, i to je čas, který by mohl být v silách české rekordmanky.

Nebude však jedinou českou závodnicí, která může pomýšlet na podobné mety. Skvělou formu potvrdila o uplynulém víkendu také její reprezentační kolegyně Diana Mezuliáníková, která si v Anglii zaběhla časem 8:57.91 velký osobní rekord na trati 3000 metrů a semifinalistka z Tokia tak ukázala, že může výrazně vylepšil svůj dosavadní halový patnáctistovkařský osobák 4:11.48. Entry standard pro start na halovém mistrovství světa je pak stanoven na hodnotě 4:09.

Ze zahraničních závodnic je největší favoritkou Etiopanka Axumawit Embayeová. Někdejší stříbrná medailistka z halového světového šampionátu se může pyšnit halovým osobákem 4:02.92 a venku umí dokonce pod čtyři minuty. O úspěšný přechod z osmistovky na patnáctistovku se pokusí čtvrtá z ME v Berlíně Britka Adelle Traceyová a bronzová z ME do 23 let v Gävle Irka Nadia Powerová.

Na stejné trati mužů bude největším domácím želízkem v ohni medailista univerziády v Neapoli Jan Friš. Právě při loňském ročníku Czech Indoor Gala si zaběhl halový osobák 3:40.38 a nyní by se rád pokusil o splnění entry standardu pro HMS 3:39. Pokud by se mu to podařilo, měl by šanci pokořit i rekord mítinku Srba Elzana Bibiče z roku 2020, který má hodnotu 3:38.94.

K tomu by mu měli pomoci kvalitní soupeři v čele s Britem Elliotem Gilesem, jenž loni šokoval neskutečně rychlou halovou půlkou za 1:43.63, ale parádní výkony předvádí i na patnáctce. Osobní rekordy 3:36.90 v hale a 3:33.80 venku hovoří za své. Dalším rychlým Britem na startu je pátý z HME v Toruni a stříbrný z ME do 23 let v Gävle 2019 Piers Copeland. Národní rekordy svých zemí pak mají v držení Maďar Istvan Szögi (3:37.55) a Belgičan Ismael Debjani (3:33.06 venku).

Naši nejlepší půlkaři Filip Šnejdr a Lukáš Hodboď se také mohou těšit na řadu kvalitních soupeřů z celého světa. Svou halovou premiéru si odbyde Australan Jeff Riseley s venkovním osobákem 1:44.48. První halová zkušenost čeká také mladého Keňana Noaha Kibeta, jenž si loni doběhl na domácím mistrovství světa juniorů v Nairobi pro bronz v čase 1:44.88. Dalším perspektivním běžcem, který zavítá do ostravské haly, bude stříbrný z loňského ME do 23 let v Tallinnu Brit Thomas Randolph. Rekord mítinku Keňana Collinse Kipruta z roku 2020 má hodnotu 1:46.38. Entry standard pro start v Bělehradě je pak 1:46.70.

Hlavní program Czech Indoor Gala bude k vidění od 17 do 19 hodin v přímém přenosu na stanici ČT sport. Ještě předtím bude možné mítink sledovat od 14:00 prostřednictvím streamu na facebooku Česká atletika.

Dobrou zprávou je, že se mítink může uskutečnit i za přítomnosti diváků. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal.

Počet diváků je vzhledem k současným koronavirovým restrikcím omezen na 400 osob. Akce se koná na základě aktuálních protiepidemických opatření a účastnici jsou povinni doložit splnění podmínek pro účast na hromadné akci.


Jan 26, 2022

In just one week, the international athletic meeting of the World Indoor Tour (Silver) Czech Indoor Gala will take place in the Ostrava Athletics Arena. We can look forward to very interesting names also on the running oval.

In the women's 1500m, we can look forward to the Olympic Games finalist in Tokyo and the Czech record holder Kristiina Mäki, who is also the face of this edition of the meeting. It was during the race under five circles when Kristiina improved her national historical maximum under the open sky to 4:01.23, and now, she will be focusing the indoor record, which is held by Simona Vrzalová, who ran 4:05.73 here at Czech Indoor Gala three years ago. Mäki has an indoor personal best 4:08.41. The meeting record has been held since 2020 with a time of 4:05.08 by Ethiopian Lemlem Hailu, which is also a time that could be in the capacity of the Czech record holder.

However, she will not be the only Czech competitor who can think of similar goals. The great form was also confirmed last weekend by her national team colleague Diana Mezuliáníková, who set a big personal record in England running 8:57.91 and the semifinalist from Tokyo showed that she can significantly improve her current indoor mileage personal best 4:11.48. The entry standard for the World Indoor Championships is then set at 4:09.

Axumawit Embaye of Ethiopia is the biggest favorite from the foreign competitors. The former silver medalist from the world indoor championship can be proud of her indoor personal maximum 4:02.92 and she can even drop under four minutes outdoors. The fourth from the European Championships in Berlin, the British Adelle Tracey, and the bronze medalists from the European Under-23 Championships in Gävle, Nadia Power of Ireland, will try a successful transition from 800m to 1500m.

On the same track, among men, the greatest domestic hope will be the medalist of the University Games in Naples Jan Friš. Just at last year's Czech Indoor Gala, he ran the indoor personal record 3:40.38 and now, he would like to try to meet the entry standard for the WICH 3:39. If he succeeds, he would have a chance to break the meeting record of Serb Elzan Bibič from 2020, which has a value of 3:38.94.

The quality opponents, led by the British Elliot Giles, who shocked last year with an incredibly fast indoor 800m in 1:43.63, but he also shows great performances at 1500, should help him. His personal records of 3:36.90 indoors and 3:33.80 outdoors speak for themselves. Another fast Briton at the start is the fifth from the EICH in Toruń and the silver from the European Under-23 Championship in Gävle 2019 Piers Copeland. The national records of their countries are held by the Hungarian Istvan Szögi (3:37.55) and the Belgian Ismael Debjani (3:33.06 outdoors).

Our best 800m runners Filip Šnejdr and Lukáš Hodboď can also look forward to a number of quality rivals from all over the world. Australian Jeff Riseley will make his indoor premiere with an outdoor personal best of 1:44.48. The first indoor experience also awaits the young Kenyan Noah Kibet, who finished at the domestic world junior championships in Nairobi with a bronze in 1:44.88 last year. Another promising runner who will visit the Ostrava arena will be the silver from last year's European Under-23 European Championships in Tallinn, the British Thomas Randolph. Kenyan Collins Kiprut's 2020 meeting record is set on 1:46.38. The entry standard for the start in Belgrade is then 1:46.70.

The main program of the Czech Indoor Gala will be streamed live from 5 pm to 7 pm on the ČT sport channel. Before that, it will be possible to watch the meeting from 14:00 via the Czech Athletics Facebook stream.

The good news is that the meeting can take place with the presence of spectators. Tickets can be purchased online via Ticketportal >

Due to the current coronavirus restrictions, the number of viewers is limited to 400 people. The event takes place on the basis of current anti-epidemic measures and participants are required to demonstrate compliance with the conditions for participation in a mass event >


21. 1. 2022

Czech Indoor Gala se nezadržitelně blíží a dobrou zprávou je, že bude moci proběhnout za přítomnosti diváků. Proto byl dnes spuštěn prodej vstupenek.

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala se v ostravské atletické hale uskuteční již pošesté. Také letos je součástí World Indoor Tour kategorie Silver a termín jeho konání je ve čtvrtek 3. února.

Diváci se mohou těšit například na dálkařského olympijského šampiona rekordmana mítinku Miltiáda Tentogla z Řecka nebo další držitele historických zápisu ostravského Gala slovinskou tyčkařku Tinu Šutejovou či polského koulaře Konrada Bukowieckého. Představí také několik dalších finalistek a finalistů olympijských her v Tokiu.

Nechybí ani nejlepší čeští atleti v čele s halovým mistrem Evropy Tomášem Staňkem nebo finalistkou olympijské patnáctistovky a tváří letošního ročníku Kristiinou Mäki. Proti Tentogluovi se postaví český rekordman Radek Juška. Uvidíme též naší čtvrtkařskou špičku, ať už se jedná o mistryni Evropy do 23 let Ladu Vondrovou nebo členy stříbrné štafety z HME v Toruni. Každá disciplína slibuje jedinečnou podívanou.

Pokud byste se jí chtěli zúčastnit osobně, pak máte možnost od pátku 21. ledna zakoupit vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal.

Počet diváků je vzhledem k současným koronavirovým restrikcím omezen na 400 osob. Akce se koná na základě aktuálních protiepidemických opatření a účastníci jsou povinni doložit splnění podmínek pro účast na hromadné akci.


20. 1. 2022

Czech Indoor Gala se nezadržitelně blíží a organizátoři odhalili jména dalších hvězd, které se v ostravské hale objeví. Jednou z nich je úřadující olympijský vítěz ve skoku do dálky a rekordman mítinku Miltiadis Tentoglou. V koulařském kruhu nebude chybět halový mistr Evropy Tomáš Staněk.

Soutěž dálkařů by měla být jedním z vrcholů letošního ročníku Czech Indoor Gala. Do Ostravy se totiž vrací řecký šampion Miltiadis Tentoglou, jenž už v letech 2018 a 2020 tento mítink opanoval. Svůj triumf před dvěma lety navíc ozdobil dosud platným rekordem mítinku 804 centimetrů. Tentoglou má za sebou veleúspěšný rok 2021, když nejprve obhájil v Toruni titul halového mistra Evropy a následně nenašel přemožitele ani ve finále olympijských her v Tokiu. Zároveň předvedl také nejdelší dálkařský pokus roku 860 centimetrů. V hale má pak jeho národní rekord hodnotu 838 centimetrů a je z vítězného HME v Glasgow 2019. „Toto by mělo být moje třetí vystoupení v ostravské hale. Zatím jsem zde vždy zvítězil, tak proč v tom nepokračovat i tento rok. Po olympijské sezóně je tu další a já bych rád pokračoval v závodění na té nejvyšší možné úrovni. Mítink v Ostravě pro mě bude prvním závodem a důležitým startovacím bodem směrem k halovému mistrovství světa v Bělehradě. Je také čas vylepšit rekord mítinku 804 centimetrů,“ věří zlatý medailista z Tokia.

Vítězství z minulého ročníku bude obhajovat český rekordman Radek Juška, jenž loni vyhrál skokem na 790 centimetrů. Kromě Tentogla ho však čekají i další elitní soupeři. Jedním z nich je například vítěz loňského ročníku Diamantové ligy, stříbrný z HME v Toruni a sedmý z olympiády v Tokiu Švéd Thobias Montler. Právě v Toruni skončil druhý za Tentoglem v novém národním rekordu 831 centimetrů. Americkou dálkařskou školu zastupuje halový mistr světa z Portlandu 2016 a bronzový medailista z téhož šampionátu v Birminghamu 2018 Marquis Dendy, jenž umí v hale i venku 842 centimetrů.

Halový mistr Evropy a český rekordman Tomáš Staněk a polský halový mistr Evropy z Bělehradu 2017 Konrad Bukowiecki už v minulosti dvakrát na Czech Indoor Gala zvítězili a letos budou oba usilovat o svůj třetí triumf v tomto závodě. Staněk v Ostravě nenašel přemožitele v letech 2018 a 2021. Bukowiecki pro změnu kraloval v sezónách 2017 a 2020. Právě při svém posledním primátu před dvěma lety také stanovil dosavadní rekord mítinku 21.88. Nejvyšší ambice bude mít jistě také italský halový rekordman Leonardo Fabbri, jenž byl loni druhý za Staňkem. K pokoření dvaadvacetimetrové hranice už mu zbývá jediný centimetr. „Do Ostravy se každý rok moc těším a letos tomu není jinak. Doufám, že situace dovolí a přijdou ostravští diváci, kteří jsou skvělí a vždy mi pomohli k lepším výkonům. Příprava se povedla a udělám maximum pro to, abych domácí fanoušky potěšil dalekými pokusy,“ vzkazuje Tomáš Staněk.

V závodě tyčkařek uvidíme hned tři finalistky z olympijských her v Tokiu. Pod pěti kruhy z nich dosáhla nejlepšího umístění Slovinka Tina Šutejová, která je zároveň výkonem 470 centimetrů rekordmankou mítinku a bude se pokoušet o třetí ostravský triumf v řadě. Další dvě zahraniční hvězdy si v Tokiu podělily osmé místo. Jednou z nich je někdejší mistryně světa v hale i venku a stříbrná olympijská medailistka z her v Londýně 2012 Kubánka Yarisley Silvaová s impozantním osobním rekordem 491 centimetrů. Tou druhou je pak běloruská rekordmanka a bronzová z posledního halového mistrovství Evropy Iryna Žuková. Národní rekord své domoviny má výkonem 470 centimetrů v držení také Italka Roberta Bruniová, která se vždy ráda do České republiky vrací, jelikož se zde určitou dobu připravovala.

Nechybí ani elitní české duo v podobě mistryně Evropy do 23 let Amálie Švábíkové a účastnice olympijských her v Tokiu Romany Maláčové.

Hlavní program Czech Indoor Gala bude k vidění od 17 do 19 hodin v přímém přenosu na stanici ČT sport. Ještě předtím bude možné mítink sledovat od 14:00 prostřednictvím streamu na facebooku Česká atletika.

Stále věříme, že budou moci do hlediště také diváci. Vše se bude odvíjet od aktuální situace. Sledujte tak naše sociální sítě a web www.czechindoorgala.cz.


Jan 20, 2022

The Czech Indoor Gala is irresistibly approaching and the organisers have revealed the names of next stars which will appear in the Ostrava arena. One of them is the reigning Olympic long jump winner and meeting record holder Miltiadis Tentoglou. The European indoor champion Tomáš Staněk will not be missing in the shot put circle.

The men´s long jump competition should be one of the highlights of this year's Czech Indoor Gala. The Greek champion Miltiadis Tentoglou, who already won this meeting in 2018 and 2020, is returning to Ostrava. In addition, he crowned his triumph two years ago with a valid meeting record of 804 centimetres. Tentoglou has had a very successful year in 2021, when he first defended the European Indoor Champion title in Toruń and subsequently did not find any conqueror even in the finals of the Olympic Games in Tokyo. At the same time, he also showed the longest jump of the year, which was 860 centimetres. His national indoor record is 838 centimeters which was set during his winning series at EICH in Glasgow 2019. "This would by third competition in Ostrava Hall, I always won, that means why not to continue with this series. After Olympic season another one is here and I want to continue to compete at highest level. Ostrava meeting is the starting point and very important first competition on my way to World Indoor Championships in Serbia. Maybe also time to improve the meeting record 804," says Tentoglou.

The victory from last edition will be defended by the Czech record holder Radek Juška, who won last year with 790 centimetres. In addition to Tentoglou, however, other elite rivals await him. One of them is, for example, the winner of last year's Diamond League, the silver from the EICH in Toruń and the seventh from the Tokyo Olympics, the Swede Thobias Montler. It was in Toruń where he finished second to Tentoglou in a new national record of 831cm. The American long jump school is represented by the world indoor champion from Portland 2016 and a bronze medallist from Birmingham 2018 Marquis Dendy from the United States of America, who can jump 842cm both indoors and outdoors.

The European Indoor Champion and Czech record holder Tomáš Staněk and the Polish European Indoor Champion from Belgrade 2017 Konrad Bukowiecki have already won the Czech Indoor Gala twice in the past and this year, they will both strive for their third triumph in this event. Staněk won in Ostrava in 2018 and 2021. Bukowiecki reigned supreme in the 2017 and 2020 seasons. The Italian indoor record holder Leonardo Fabbri, who was second to Staňek last year, will also have high ambitions. He has only one centimetre left to break the twenty-two-meter mark. “I am really looking forward to Ostrava every year and this year it is no different. I hope that the situation will allow and come to Ostrava spectators, who are great and have always helped me to perform better. The preparation was successful and I will do my best to please the home fans with long attempts," says Tomáš Staněk.

In the pole vault, we will see three finalists from the Olympic Games in Tokyo. Slovenian Tina Šutej, who is also the meeting record holder with 470 centimetres and will try for the third Ostrava triumph in a row, achieved the best position under five Olympic rings. The other two foreign stars shared eighth place in Tokyo. One of them is the former world champion indoors and outdoors and the silver Olympic medallist from the London Games 2012, Cuban Yarisley Silva with an impressive personal record of 491 centimetres. The second is Iryna Zhuk, the Belarusian record holder and bronze medallist from the last European Indoor Championships. The Italian Roberta Bruni, who always likes to return to the Czech Republic because she has been preparing here for some time, holds the national record of her homeland 470 centimetres.

There is also an elite Czech duo in the start list - the European U23 champion Amálie Švábíková and the Tokyo Olympic Games participant Romana Maláčová.

The main program of the Czech Indoor Gala will be broadcasted live from 5 pm to 7 pm on the ČT sport channel. Before that, it will be possible to watch the meeting from 14:00 via the Czech Athletics Facebook stream (Česká atletika).

We still believe that the audience will also be able to enter the arena. Everything will depend on the current situation. Follow our social networks and website www.czechindoorgala.cz.


12. 1. 2022

V hlavním programu mezinárodního mítinku World Indoor Tour Silver Czech Indoor Gala v Ostravě nesmí chybět tradičně velmi atraktivní šedesátky. Letos ozdobí startovní listinu hned čtyři jména, která už mají ve své sbírce minimálně jeden cenný kov z halových evropských šampionátů na této distanci včetně zlaté medailistky z Toruně Švýcarky Ajly del Ponteové.

Právě Alja del Ponteová by měla být největším lákadlem šedesátek v ostravské atletické hale. Však je také úřadující halovou mistryní Evropy, když loni ovládla finále kontinentálního šampionátu v polské Toruni, kde svůj triumf navíc ozdobila vyrovnaným národním rekordem 7.03. Pod otevřeným nebem se pak na stovce dokázala zlepšit až na 10.90 a na olympijských hrách v Tokiu si doběhla ve finále pro páté místo. Na Czech Indoor Gala bude závodit poprvé a v jejích silách by mohl být i rekord mítinku Michelle-Lee Ahyeové z roku 2016, který má hodnotu 7.10.

Další elitní evropskou sprinterkou na startu by měla být obhájkyně vítězství z loňského roku a bronzová žena evropského halového finále v Toruni Jamile Samuelová z Nizozemska s osobním maximem 7.14. Také česká rekordmanka Klára Seidlová už ví, jaké to je na Czech Indoor Gala zvítězit. Podařilo se jí to v roce 2020, když tehdy nenašla přemožitelku ve vyrovnaném národním rekordu 7.23. Hlavní metou, na kterou bude cílit, je čas 7.30, což je hodnota ostrého limitu pro start na halovém mistrovství světa v Bělehradě.

Podobnou ambici jako ona budou mít i naši nejlepší mužští sprinteři Jan Veleba a Zdeněk Stromšík. V jejich hledáčku je výkon 6.63, což by pro Velebu znamenalo vylepšení osobního rekordu o dvě setiny. Stromšík už má běženo 6.60 a v domácí hale se bude chtít předvést v tom nejlepším světle. Oba také čekají na své první vítězství na Czech Indoor Gala. Blíže k tomu měl zatím Veleba, když skončil při loňském ročníku na druhém místě. Stromšík byl nejlépe třetí v roce 2020.

České sprintery však čeká velmi silná konkurence. O třetí ostravský triumf v řadě se pokusí Brit Oliver Bromby, kterému se na severu Moravy daří. Při svém vítězství v roce 2020 si zaběhl dosud platný osobní rekord 6.63. Chybět nesmí ani slovenský rekordman a trojnásobný medailista z halových evropských šampionátu Ján Volko, jenž má časem 6.55 nejlepší osobní maximum z celého startovního pole. Pod 6.60 ovšem umí také bronzový z HME 2019 v Glasgowě Nizozemec Juris van Gool, jehož národní rekord má hodnotu 6.58 nebo švýcarský národní rekordman Silvan Wicki (NR 6.59).

Mužská dvoustovka si na Czech Indoor Gala odbyde premiéru v hlavním programu. Na této distanci má česká atletika skvělou a slibnou generaci a v Ostravě by se měla představit v plné sestavě, ať už se jedná o českého rekordmana a olympionika Jana Jirku (NR venku 20.45, PB hala 20.81) či dosavadního autora rekordu mítinku 21.02 Jiřího Poláka, jenž má ovšem v hale zaběhnuto už i pod 21 vteřin (20.93). Podobně je na tom také český juniorský rekordman v hale i venku a stříbrný medailista z mistrovství Evropy juniorů v Tallinnu Eduard Kubelík (NJR hala 20.93, venku 20.82). Pak je zde ještě Tomáš Němejc, jenž se loni pod otevřeným nebem stal časem 20.53 třetím nejrychlejším dvoustovkařem české historie.

Tento závod ovšem nebude pouze o domácích hvězdách. Ján Volko má dvoustovku také velmi v oblibě. Však je na této trati také někdejším evropským šampionem kategorie do 23 let a loni vylepšil vlastní halové národní maximum na 20.99. Letos navíc už naznačil slibnou formu při svém prvním letošním halovém startu, když se blýskl novým osobním rekordem na třístovce 33.69.

Vůbec nejkvalitnější osobní maximum v hale i pod otevřeným nebem má z prozatím potvrzených závodníků Španěl Bruno Hortelano. Mistr Evropy z roku 2016 je s časem 20.04 národním rekordmanem své země pod otevřeným nebem a v hale má osobák 20.75. Nabitou sestavu pak doplní ještě semifinalista olympijské dvoustovky v Tokiu Tymir Burnet z Nizozemska, který si odbyde v Ostravě svou halovou premiéru na této trati.

Na šedesátce překážek žen se proti sobě utkají česká jednička Markéta Štolová proti té slovenské, kterou je Stanislava Škvarková. Ta už má na svém kontě jeden ostravský triumf, a to v roce 2020, kdy zde zvítězila v osobním rekordu 8.09. Štolová se loni zlepšila už na 8.12, a tak může být Škvarkové víc než vyrovnanou soupeřkou. Obě závodnice budou jistě chtít útočit na bělehradský limit. K tomu potřebují běžet čas 8.16.

Zajímavou zámořskou akvizicí pak bude finalistka loňské americké olympijské kvalifikace TeJyrica Robinsonová s kvalitním osobním rekordem na stovce překážek 12.65 a v evropské hale si zazávodí vůbec poprvé v kariéře.

Šestý ročník Czech Indoor Gala se uskuteční ve čtvrtek 3. února 2022 v ostravské atletické hale. Prodej vstupenek bude v případě příznivé situace spuštěn přibližně dva týdny před konáním mítinku.


Jan 12, 2022

The main program of the World Indoor Tour Silver international meeting Czech Indoor Gala in Ostrava must not miss the traditionally very attractive 60m sprints. This year, the start list will be highlighted with four names that already have at least one precious metal from the European Indoor Championships in their collection, including the 60m gold medalist from Toruń Ajla del Ponte of Switzerland.

Alja del Ponte should be the biggest attraction of this discipline in the Ostrava athletics hall. She is the reigning European indoor champion, when she won the finals of the continental championship in Toruń, Poland last year. In addition to her triumph, she equaled the national record of 7.03. Under the open sky, she managed to improve to 10.90 at 100m and finished fifth in the finals at the Tokyo Olympics. She will be competing at the Czech Indoor Gala for the first time, and she could also break the Michelle-Lee Ahye´s meeting record from 2016, which is set to 7.10.

Another elite European sprinter at the start should be the defender of last year's victory and the bronze woman of the European indoor final in Torun Jamile Samuel from the Netherlands with a personal maximum of 7.14. Czech record holder Klára Seidlová also knows what it's like to win at the Czech Indoor Gala. She succeeded in 2020, when she won in equaled national record 7.23. The main goal she will target is the time of 7.30, which is the value of the sharp qualification limit for the World Indoor Championships in Belgrade.

Our best male sprinters Jan Veleba and Zdeněk Stromšík will have a similar ambition as her. They will focus on the time of 6.63, which would mean an improvement of Veleba's personal record by two hundredths. Stromšík has already run 6.60 and he will want to show off in the best light in the home arena. Both are also waiting for their first victory at the Czech Indoor Gala. Veleba was closer to that so far, when he finished in second place last year. Stromšík was third in 2020.

However, Czech sprinters have very strong competition. The British Oliver Bromby, who was doing well in the north of Moravia, will try for the third Ostrava triumph in a row. With his victory in 2020, he set a valid personal record of 6.63. The Slovak record holder and three-time medalist from the indoor European championships, Ján Volko, who has the best personal maximum from the entire starting field with 6.55, must not be missing either. However, the Dutchman Juris van Gool, whose national record is 6.58 and achieved the bronze medal from EICH 2019 in Glasgow, or the Swiss national record holder Silvan Wicki (NR 6.59), can clock also below 6.60.

The men's 200th will have its premiere in the main program at the Czech Indoor Gala. At this distance, Czech athletics has a great and promising generation and in Ostrava it should present itself with complete team, whether it is the Czech record holder and Olympian Jan Jirka (NR outdoors 20.45, PB indoors 20.81) or the current author of the 21.02 meeting record Jiří Polák, who, however, has run indoors also under 21 seconds (20.93). The Czech junior indoor and outdoor record holder, the silver medalist from the European Junior Championships in Tallinn Eduard Kubelík (NJR indoors 20.93, outdoors 20.82) are in a similar situation. Then there is Tomáš Němejc, who last year became the third fastest 200m runner in Czech history with 20.53.

However, this race will not be just about domestic stars. Ján Volko is also very fond of the 200m. However, he is also the former European under-23 champion on this track and last year, he improved his own indoor national maximum to 20.99. In addition, this year he has already indicated a promising form at his first indoor start this year, when he set a new personal record at 300m - 33.69.

Bruno Hortelano of Spain has the best personal maximum indoors and outdoors. With a time of 20.04, the 2016 European Champion is the national record holder of his country under the open sky and has a PB of 20.75 indoors. Tymir Burnet from the Netherlands, who will have his indoor premiere on this track in Ostrava, will then complete the busy line-up.

The women´s 60m hurdles will see the Czech number one Markéta Štolová in competition against the Slovak number one, who is Stanislava Škvarková. She already has one Ostrava triumph on her account, in 2020, when she won in personal record of 8.09. Štolová improved to 8.12 last year, so Škvarková is more than a balanced opponent. Both competitors will certainly want to attack the Belgrade limit. To do this, they need to run 8.16.

An interesting overseas acquisition will be the finalist of last year's American Olympic qualification TeJyrica Robinson with a quality personal best at 100m hurdles with 12.65 and she will race in the European arena for the first time in her career.

The sixth edition of the Czech Indoor Gala will take place on Thursday, February 3, 2022 in the Ostrava Athletics Arena. In case of a favorable situation, ticket sales will start approximately two weeks before the meeting.


4. 1. 2022

Už jen měsíc zbývá do šestého ročníku mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala. Organizátoři nyní odhalují jména prvních potvrzených hvězd a příznivci závodů na 400 metrů se mají rozhodně na co těšit, protože právě na této trati se sejde špičková konkurence, která může v obou kategoriích útočit na rekordy mítinku Zuzany Hejnové a Jamajčana Edina Steela.

V závodě žen bude nejžhavějším želízkem v ohni naše současná čtvrtkařská jednička Lada Vondrová. Ta již v minulosti okusila, jaké to je tento mítink opanovat, když na Czech Indoor Gala zvítězila v roce 2020. Svěřenkyně trenéra Jaroslava Jóna má za sebou vydařenou loňskou sezónu, když si nejprve v estonském Tallinnu doběhla pro titul mistryně Evropy do 23 let a následně se neztratila ani na olympijských hrách v Tokiu, kde dokázala postoupit do semifinále v osobním rekordu 51.14. Její halový osobák má hodnotu 51.82, a tak může směle cílit na historické maximum mítinku Zuzany Hejnové 51.96.

Vondrová však nebude jedinou závodnicí na startu, v jejíž silách je pokoření rekordního zápisu. Do bloků proti ní zaklekne silné polské duo Ina Baumgart-Witanová a Anna Kielbasinská. První jmenovaná získala s polskými čtvrtkařskými štafetami celkem 6 velkých medailí včetně stříbra z olympijských her v Tokiu. Stejný cenný štafetový kov si pak na poslední olympiádě pověsila na krk i Kielbasinská. Ta byla také například členkou vítězné štafety na halovém mistrovství Evropy v Glasgowě 2019. Loni si pod otevřeným nebem zlepšila osobní rekord už na 50.38.

Vysoce kvalitní nizozemskou čtvrtkařskou školu bude zastupovat členka zlaté štafety z loňského HME v Toruni a pátá žena individuálního závodu na stejném šampionátu Lieke Klaverová, která se může pyšnit halovým osobákem 51.21. Na olympiádě v Tokiu postoupila na čtvrtce do semifinále a připsala si dvě finálové účasti s mixovou i ženskou čtvrtkařskou štafetou. Už tak nabitou sestavu doplňuje ještě Britka Jessie Knightová. Specialistka na čtvrtku překážek loni ukázala, že si umí skvěle poradit i s hladkou distancí, když si posunula hodnotu halového kariérního maxima na 51.57 a na HME v Toruni získala štafetové stříbro. Na Ostravu má skvělé vzpomínky, jelikož zde loni vyhrála překážkovou čtvrtku na Zlaté tretře.

Česko-nizozemský souboj se dá očekávat na mužské čtvrtce. Jejím hlavním favoritem by měl být Liemarvin Bonevacia. Ten se ve svých 32 letech nachází v životní formě, když nejprve získal individuální bronz a štafetové zlato na HME v Toruni a následně zazářil i na olympijských hrách, když vylepšil národní rekord své země na 44.48 a dokázal postoupit až do olympijského finále, ve kterém doběhl osmý. K tomu přidal ještě překvapivé stříbro se štafetou na 4x400 metrů. Od minulého roku je také držitelem halového národního rekordu 45.99 a je tak nejžhavějším adeptem na překonání rekordu mítinku Jamajčana Edina Steela 46.11. Spolu s ním přicestuje do Ostravy i jeho reprezentační kolega Jochem Dobber. Také on se podílel na nizozemském štafetovém titulu halových mistrů Evropy v Toruni a v individuálním závodě skončil pátý. Má doma i olympijské stříbro, jelikož v Tokiu nastoupil do štafetového rozběhu.

Naši čtvrtkaři ovšem zahraničním hostům nebudou chtít dát nic zadarmo. Na své ostravské vítězství z roku 2020 se pokusí navázat Michal Desenský. Jeho štafetový parťák ze stříbrné toruňské sestavy a semifinalistka čtvrtky překážek na olympiádě v Tokiu Vít Müller byl při posledních dvou ročnících Czech Indoor Gala vždy třetí a počítat se musí také se zkušeným Janem Tesařem, který má na svém kontě řadu štafetových úspěchů včetně dvou evropských halových bronzů nebo národního rekordu.

Šestý ročník Czech Indoor Gala, jehož tváří je finalistka olympijských her v Tokiu a česká rekordmanka na trati 1500 metrů Kristiina Mäki, se uskuteční ve čtvrtek 3. února 2022 v ostravské atletické hale. Prodej vstupenek bude v případě příznivé situace spuštěn dva týdny před konáním mítinku.


Jan 04, 2022 - ENG -

It is only one month until the sixth year of the international athletic meeting Czech Indoor Gala. The organisers are now revealing the names of the first confirmed stars. The fans of the 400-meter races definitely have something to look forward to, as this is the event with strong names to attack the meeting records of Zuzana Hejnová and Jamaican Ed Steele in both categories.

In the women's race, our current number one at 400m Lada Vondrová will be the biggest favorite. In the past, she has experienced what it is like to master this meeting when she won the Czech Indoor Gala in 2020. Coached by Jaroslav Jón, she has had a successful season last year, when she first won the European Under 23 European Championship title in Tallinn, Estonia, and then she did not get lost even at the Olympic Games in Tokyo, where she managed to advance to the semifinals in a personal record of 51.14. Her indoor personal maximum has a value of 51.82, so she can boldly target the historical maximum of Zuzana Hejnová at this meeting 51.96.

However, Vondrová will not be the only competitor at the start who can break the record. The strong Polish duo Ina Baumgart-Witan and Anna Kielbasinska will kneel in the blocks against her. The first named won a total of 6 major medals with Polish 400m relays, including silver from the Tokyo Olympics. Kielbasinska also hung the same valuable relay metal around her neck at the last Olympics. She was also, for example, a member of the winning relay at the 2019 European Indoor Championships. Last year, she improved her personal record under the open sky to 50.38.

The high-quality Dutch 400m school will be represented by a member of the gold relay from last year's EICH in Toruń and the fifth woman in the individual race at the same championship, Lieke Klaver, who can be proud of her indoor personal best 51.21. At the Olympics in Tokyo, she advanced to the semifinals at 400m and scored two final participations with the mixed and women's 400m relay. The already busy line-up is complemented by the British Jessie Knight. Last year's specialist over the hurdles showed that she can handle the distance even without hurdles when she moved the value of the indoor career maximum to 51.57 and won the relay silver at the EICH in Toruń. She has great memories of Ostrava, as she won the 400m hurdles at Golden Spike here last year.

The Czech-Dutch duel can be expected on the men's 400m. The main favorite is Lemarvin Bonevacia. He is in life form at the age of 32, when he first won an individual bronze and relay gold at the EICH in Toruń and then shone at the Olympics, improving his country's national record to 44.48 and advancing to the Olympic finals, in which he finished eighth. He added surprising silver with the 4x400 meter relay. Since last year, he has also held the indoor national record of 45.99 and is thus the hottest adept at breaking the meeting record of Jamaican Edino Steele 46.11. His national team colleague Jochem Dobber will also come to Ostrava with him. He also took part in the Dutch relay title at the European Indoor Champions in Toruń and finished fifth in the individual race. He also has Olympic silver at home, as he joined the relay race in Tokyo.

However, our 400m runners will not want to give anything to foreign guests for free. Michal Desenský will try to follow up on his victory in Ostrava in 2020. His relay partner from the silver Toruń team and semifinalist of the 400mH course at the Tokyo Olympics Vít Müller was always third in the last two years of the Czech Indoor Gala and must also count on the experienced Jan Tesař, who has a number of relay successes, including two European indoor bronzes as well as the national record.

The sixth edition of the Czech Indoor Gala, which is also promoted by the face of the Olympic Games in Tokyo finalist and the Czech record holder on the 1.500m track Kristiina Mäki, will take place on Thursday, February 3, 2022 in the Ostrava Athletics Hall. In case of a favorable situation, ticket sales will start two weeks before the meeting.


30. 11. 2021

Na začátku února se od ostravské atletické haly vrátí světová atletika té nejvyšší úrovně, když se zde uskuteční další ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala.

Nadcházející Czech Indoor Gala proběhne ve čtvrtek 3. února 2022. Ostravská hala přivítá domácí špičku i zajímavá jména ze zahraničí již pošesté. I tentokrát spadá mítink do seriálu World Athletics Continental Tour kategorie Silver, tedy té druhé nejvyšší.

Tváří tohoto ročníku je česká rekordmanka a olympijská finalistka na trati 1500 metrů Kristiina Mäki, která obou těchto úspěchů dosáhla pouhých sedm měsíců po porodu syna Kaapa a postarala se tak o nejpříjemnější atletické překvapení české výpravy na olympijských hrách v Tokiu.

Czech Indoor Gala je pro české atlety každoročně ideální příležitostí k poměření se silnou mezinárodní konkurencí a také k plnění nominačních kritérií pro halový vrchol dané sezóny. Tím letošním je březnové halové mistrovství světa v srbském Bělehradě.

Ani tentokrát by neměly chybět největší domácí hvězdy. Ty zahraniční se pak pokusí navázat na skvělé výkony takových hvězd, jako je řecký olympijský šampion ve skoku do dálky Miltiadis Tentoglou nebo dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka na dlouhých tratích Hellen Obiriová z Keni, kteří se v minulosti v Ostravě představili a jsou držiteli rekordů mítinku ve svých disciplínách.

Celý mítink odstartuje od 15:00 národním programem, na který v 17:00 naváže hlavní program, jenž už by měl být k vidění prostřednictvím přímého přenosu na televizní stanici ČT sport.


Nov 30, 2021 - ENG -

At the beginning of February, the world class athletics will return to the Ostrava Athletics Arena, when the next edition of the Czech Indoor Gala international meeting will take place.

The upcoming Czech Indoor Gala will take place on Thursday, 3 February 2022. The Ostrava Arena will welcome top Czech athletes and interesting names from abroad for the sixth time. Once again, the meeting belongs to the Silver category of the World Athletics Continental Tour series, i.e. the second highest.

The face of this edition is the Czech record holder and the 1500m Olympic finalist Kristiina Mäki, who achieved both of these successes just seven months after the birth of her son Kaapo and thus prepared one of the most pleasant athletic surprises of the Czech team at the Tokyo Olympics.

Every year, the Czech Indoor Gala is an ideal opportunity for Czech athletes to compete with strong international opponents and also a chance to meet the nomination criteria for the indoor peak of the season. This time, it is the World Indoor Championships in Belgrade, Serbia, in March.

The major Czech stars should not be missing this time either. The foreign ones will then try to build on the great performances of such stars as the Greek long jump Olympic champion Miltiadis Tentoglou or the two-time world champion and long-distance Olympic medalist Hellen Obiri from Kenya, who have introduced themselves in Ostrava in the past and hold the meeting records in their events.

The meeting will start at 15:00 with a national program, which will be followed by a main program at 17:00, which should be available live on the ČT sport television station.


4. 2. 2021

Již popáté v řadě se v ostravské atletické hale uskutečnil mezinárodní mítink Czech Indoor Gala. O nejkvalitnější výkony se postarali koulař Tomáš Staněk, čtvrtkař Pavel Maslák a slovinská tyčkařka Tina Šutejová.

Jednou z nejočekávanějších disciplín byla mužská čtvrtka a Pavel Maslák nenechal nikoho na pochybách, kdo je českou jedničkou této disciplíny, když suverénně vévodil prvnímu běhu v letošním nejlepším evropském výkonu 46.22 a dokázal, že může na HME v Toruni opět bojovat o nejvyšší příčky. V průběžných světových tabulkách je sedmý. Druhý Ricardo dos Santos zaběhl nový halový portugalský rekord 46.64 a jen o jedinou setinu později se do cíle předkláněl Vít Müller. Časem 46.65 ztratil na svůj halový osobák pouhé dvě setiny. Vítězem druhého běhu se stal v kariérním maximu 46.80 Francouz Abdalla Muhammad Kouta, který se těsně před cílem dostal před Michala Desenského (46.99). Třetí byl také v novém osobáku 47.53 mladý Daniel Lehar.

Také čtvrtka žen měla na programu dva běhy. V tom prvním byla nejrychlejší belgická favoritka Mbongo Cynthia Bolingo. Stříbrná žena posledního halového evropského šampionátu vyhrála v čase 52.89 a stala se celkovou vítězkou disciplíny. V cíli jí následovaly Řekyně Iríni Vasilíouová za 52.96 a Tereza Petržilková v čase 53.67. Druhý běh opanovala výkonem 54.07 druhá česká reprezentantka Martina Hofmanová.

Koulař Tomáš Staněk se po třech letech radoval z vítězství na Czech Indoor Gala. Český rekordman měl tři měřené pokusy a zvítězil hned díky tomu prvnímu, kdy jeho náčiní dopadlo na 20.94. V druhé sérii zapsal 20.52 a v té závěrečné pak vrhl 20.58. Stříbrnou pozici obsadil Egypťan Mostafa Hassan za 20.67. Dvacetimetrovou metu pak překonal ještě o pět centimetrů třetí Polák Jakub Szyszkowski (20.05).

Jasným vládcem soutěže dálkařů byl Radek Juška. Svěřenec Josefa Karase by zvítězil každým ze svých tří měřených pokusů, když se zlepšoval po centimetrech. V druhé sérii dolétl na 781, v páté přidal na 789 a v závěrečné zakončil skokem na 790 centimetrů. S novým sezónním maximem momentálně figuruje český rekordman na děleném šestém místě letošních evropských tabulek. Souboj o další příčky byl hodně vyrovnaný. Navrch v něm měl Brit Reynold Banigo, který skočil 759 centimetrů. O centimetr méně zvládli třetí Chorvat Marko Čeko i čtvrtý Polák Mateusz Rozanski.

Slovinská tyčkařka Tina Šutejová přijela do Ostravy jako obhájkyně loňského vítězství a také jako spoludržitelka rekordu mítinku 462 centimetrů. O ten se dělila s Venezuelankou Robeylis Peinadovou a Jiřinou Ptáčníkovou. Primát z loňského ročníku s přehledem zopakovala. Navíc hned dvakrát vylepšila rekord mítinku. Nejprve úspěšným skokem na 463 centimetrech a následně zdárně zdolala i 470, čímž se dostala na třetí příčku letošních světových tabulek. Druhou příčku brala při svém letošním prvním startu Romana Maláčová, která vylepšila hodnotu nejlepšího českého výkonu této sezóny na 443 centimetrů. Amálie Švábíková dělila třetí místo s čerstvou izraelskou halovou rekordmankou Naama Bernsteinovou. Obě závodnice zdolaly 435 centimetrů. Pro Švábíkovou to znamená splnění nominačního požadavku pro start na halovém mistrovství Evropy.

Velmi vyrovnaný průběh měla mužská patnáctka, a to se vyplatilo i našim reprezentantům. Jak Filipu Sasínkovi, tak i Janu Frišovi se totiž podařilo vyhovět nominačním kritériím pro HME v Toruni. Navíc si oba zaběhli i svá kariérní maxima. Sasínek doběhl jako třetí v čase 3:39.75 a upevnil si čtvrté místo v národních historických tabulkách. Friš byl časem 3:40.38 pátý nejen v tomto závodě, ale stejná pozice mu patří i v české halové historii na této distanci. Nejvíce sil měl v závěrečných metrech maďarský leader letošních světových statistik István Szögi, jemuž časomíra v cíli ukázala 3:39.28. Druhý Charel Grethen vylepšil lucemburský národní rekord na 3:39.75.

V závodě na 800 metrů potvrdili naši půlkaři, že se nacházejí ve skvělé formě, když nestačili pouze na vítězného Brita Jamieho Webba. Stříbrný z HME v Glasgow se posunul svým vítězným časem 1:46.45 na třetí místo letošních evropských tabulek. Druhý Filip Šnejdr si zaběhl nový osobní rekord 1:46.63, kterým se vrátil na čtvrtou pozici našich historických národních statistikách. Také třetí Lukáš Hodboď se mohl těšit z dalšího posunutí kariérního maxima na 1:46.93.

Sprint na 60 metrů měl stejného vítěze jako v loňském roce. Svůj primát z ročníku 2020 obhájil Brit Oliver Bromby, který prolétl rovinku za 6.65. Oproti minulému vydání Czech Indoor Gala si polepšil druhým místem Jan Veleba za 6.67. Stejného času dosáhl též Polák Dominik Kopec. Na šedesátce žen se jako první do cíle předklonila ve svém sezónním výkonu 7.28 Nizozemka Jamile Samuelová. Na pomyslné stupně vítězů ji doprovodily Bulharka Inna Efrimovová (7.33) a Polka Klaudia Adameková (7.38). Čtvrtá byla nejlepší z Češek Marcela Pírková za 7.44.

Diana Mezuliáníková již dokázala o uplynulém víkendu vyhovět nominačním požadavkům pro start na HME na osmistovce a o totéž se chtěla v Ostravě pokusit také v běhu na 1500 metrů a potřebného výkonu dosáhla, když skončila třetí v letošním nejlepším českém čase 4:16.32. Nad její síly byly Maďarka Viktória Wagner-Gyürkesová (4:16.14) a vítězná Švédka Meraf Bahtaová. Zkušená medailistka z velkých halových šampionátů vyhrála v čase 4:15.88.

Výškařskému sektoru kraloval bulharský reprezentant Tihomir Ivanov. Finalista olympijských her v Riu de Janeiru se jako jediný úspěšně přenesl přes laťku o hodnotě 221 centimetr, čímž si zajistil triumf. V kvalitní mezinárodní konkurenci se prosadil teprve dvacetiletý Jan Šfefela, který si skočil nový osobní rekord 217 a vyhoupl se do čela letošních národních tabulek. Stejný výkon, ale horší zápis měl třetí Maďar Péter Bakosi. Marek Bahník se tentokrát musel spokojit s šestým místem za 213 centimetrů.

Nad překážkami předvedla nejhodnostnější výkon Polka Pia Skrzyszkowská, která si dosprintovala pro nový osobní rekord 8.02. Za ní finišovaly Rumunka Anamaria Nesteruicová (8.15) a Irka Sarah Kate Lavinová (8.18). Těsný český souboj o sedmé místo vyzněl lépe pro Markétu Štolovou (8.21) před Helenou Jiranovou (8.22, v rozběhu 8.21).

NÁRODNÍ PROGRAM

Hned úvodní disciplínou předprogramu byla šedesátka překážek. Na té mužské byl dle očekávání jasně nejrychlejší Petr Svoboda, jenž si časem 7.71 o čtyři setiny vylepšil své sezónní maximum ze sobotní Halové atletické ligy ve Stromovce. Mezi ženami zvítězila Kateřina Dvořáková za 8.44.

Jeden rekord mítinku padl již v národním programu a postaral se o něj na dvoustovce Jiří Polák, jenž prolétl jeden okruh v dalším vylepšení halového osobáku 21.02 a dosavadní rekordní zápis Víta Müllera srazil o celých 37 setin. Spokojen mohl být také druhý Jiří Kubeš, který se časem 21.12 zařadil na sedmé místo českých historických tabulek.

Brněnský půlkař Tomáš Vystrk již áčkový limit pro halové mistrovství Evropy o uplynulém víkendu splnil. V pořadí domácích borců je však až čtvrtý a v Toruni mohou startovat pouze tři závodníci z jedné země. V Ostravě se tak pokoušel o posun výše. To se mu bohužel nakonec nepodařilo. Přesto se prezentoval velmi dobrým časem 1:48.82. Druhý Jiří Pavel Češka zaostal časem 1:51.82 jen sedm setin za dorosteneckým národním rekordem Martina Hrstky z roku 2006. Na stejné distanci žen potvrdila papírové předpoklady v čase 2:06.99 Vendula Hluchá.

Premiéru na halové čtvrtce si odbyla Nikoleta Jíchová. Její start byl zajímavý také směrem k potencionální účasti naší štafety na HME v Toruni, kdy musí naše nejlepší čtyři závodnice složit ze svých časů co nejlepší průměr. Jíchová závod ovládla stylem start-cíl v solidním čase 54.72. Spolu s ní se k halovému osobáku 55.52 vytáhla Věra Holubářová. Mužský národní závod vyhrál Martin Růžička za 48.38.

K výraznému posunutí rekordu haly došlo v trojskoku mužů, kde jasně zvítězil Polák Adrian Swiderski, jenž doskákal na 16.67. Spokojen mohl být i druhý Ondřej Vodák, jelikož zapsal nový absolutní osobní rekord 16.29. Mimo to se dostal také na dělenou desátou příčku národních historických statistik v hale.

Rozhovory s atlety najdete na: youtube kanálu >

Časový pořad


Národní program *

14:00trojskokŽ
14:00skok o tyčiM
14:3060 mŽ
14:4560 mM
15:0060 mŽáci
15:1060 mŽákyně
15:14trojskokM
15:20800 mŽ
15:30800 mM
15:45200 mŽ
16:00200 mM
16:1560 m př. R1Ž
16:20skok o tyčiŽ
16:2360 m př. R2Ž
16:27skok dalekýŽ
16:3260 m př.M
16:404x400 mMIX

 

Hlavní program *

16:47Slavnostní zahájení
17:0160 mM
17:1260 mŽ
17:24400 mM
17:3860 m př.Ž
17:451500 mM
17:50skok dalekýM
17:5260 mM
17:55vrh koulíM
18:00400 mŽ
18:1560 mŽ
18:26800 mM
18:331 500 mŽ
18:40200 mM


* pořadatel si vyhrazuje právo na úpravu časového programu

verze 3. 2. 2022 10:30

 

Timetable


National Programme *

14:00Triple JumpW
14:00Pole VaultM
14:3060 mW
14:4560 mM
15:0060 mYoung
15:1060 mYoung
15:14Triple JumpM
15:20800 mW
15:30800 mM
15:45200 mW
16:00200 mM
16:1560 m H R1W
16:20Pole VaultW
16:2360 m H R2W
16:27Long JumpW
16:3260 m HM
16:404x400 mMIX

 

Main Programme *

16:47Opening Ceremony
17:0160 mM
17:1260 mW
17:24400 mM
17:3860 m HW
17:451500 mM
17:50Long JumpM
17:5260 mM
17:55Shot PutM
18:00400 mW
18:1560 mW
18:26800 mM
18:331 500 mW
18:40200 mM


* The organizer reserves the right to modify the time schedule

v. Feb. 3, 2022 10:30

 


Výsledky / Results


 

 

 

 

 

Statistické okénko mítinku Czech Indoor Gala 2022


Na startu byli reprezentanti 36 zemí

Bylo překonáno 5 rekordů mítinku (200 m muži, 1500 m muži, dálka muži, 400 m ženy, tyč ženy)

Byly překonány 3 rekordy haly (1500 m muži, 400 m ženy, tyč ženy)

Bylo vytvořeno 10 nejlepších výkonů sezóny v ČR

Padlo 6 národních rekordů (POL, SRB 400 ženy, BEL, LTU, BLR 1500 m muži, LUX 60 m ženy)

 


Rekordy mítinku / Meeting Records

v. 02/2022

 

 


Muži / MEN

60 m6.49Kim CollinsSKNPraha 2014
200 m20.87Tomáš NěmejcCZEOstrava 2022
300 m31.97Bralon TaplinGRNOstrava 2017
400 m46.11Edino SteeleJAMPraha 2014
500 m1:00.36Pavel MaslákCZEPraha 2014
800 m1:46.38Collins KiprutoKENOstrava 2020
1500 m3:35.93Elliot GilesGBROstrava 2022
3000 m7:44.58Mohammed Ayoub TioualiBRNOstrava 2018
60 m H7.51Dayron RoblesCUBPraha 2014
skok vysoký / High Jump2.42Ivan UkhovRUSPraha 2014
skok o tyči / Pole Vault6.03Renaud LavillenieFRAJablonec n. N. 2016
skok daleký / Long Jump8.21Thobias MontlerSWEOstrava 2022
trojskok / Triple Jump17.32Pedro Pablo PichardoCUBPraha 2014
vrh koulí / Shot Put21.88Konrad BukowieckiPLOstrava 2020


Ženy / WOMEN

60 m7.10Michelle-Lee AhyeTTOJablonec n. N. 2016
200 m23.83Adéla NovotnáCZEOstrava 2020
300 m37.04Denisa RosolováCZEPraha 2014
400 m51.10Anna KielbasinskáPOLOstrava 2022
800 m2:01.67Jennifer MeadowsGBRPraha 2014
1500 m4:05.08Lemlem HailuETHOstrava 2020
3000 m8:38.81Helen ObiriKENOstrava 2018
60 m H7.89Tiffany PorterGBRJablonec n N. 2016
skok vysoký / High Jump2.00Blanka VlašićCROPraha 2014
skok o tyči / Pole Vault4.71Iryna ZhukBLROstrava 2022
skok daleký / Long Jump6.35Anasztázia NguyenHUNOstrava 2019
trojskok / Tripple jump12.62Zuzana ĎurkechováSVKOstrava 2021
vrh koulí / Shot Put16.66Markéta ČervenkováCZEJablonec n. N. 2016
4 x 400 m3:35.86National TeamCZEOstrava 2019
4 x 400 MIX3:34.21Jihomoravský kraj - juniorsCZEOstrava 2021



Partneři / Partners


Generální partner Českého atletického svazu




Projekt vznikl za podpory

Kontakty / Contacts


Pořadatel /
Organizer

 

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ /
CZECH ATHLETIC FEDERATION

Na Pískách 2583/8

160 00 Praha 6 - Dejvice

Czech Republic

Tel./Phone: +420 233 014 400

Fax: +420 233 014 450

E-mail: atletika@atletika.cz

Akreditace a média / Accreditation and Media

 

Nikol Pazderová

Vedoucí oddělení komunikace a marketingu / Head of Communications and marketing department

Tel./Phone: +420 774 578 877

E-mail: npazderova@atletika.cz