Novinky / News

 

12. 2. 2019

Vrzalová ozdobila Gala národním rekordem

O český vrchol mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě se postarala mílařka Simona Vrzalová, která dokázala vylepšit halový národní rekord na 1500 metrů. Své disciplíny ovládli také Pavel Maslák a Amálie Švábíková. Dařilo se také našim půlkařům.

Jedním z vrcholů mítinku měl být závod na 1500 metrů žen a vysoká očekávání stoprocentně naplnil. K naší radosti v tom hrála významnou roli Simona Vrzalová. Ta již před startem doufala v překonání halového národního rekordu Ivany Kubešové z roku 1991. O vítězství se rozhodovalo právě mezi Simonou a polskou spolufavoritkou Sofií Ennaouiovou. Ještě v náběhu do posledního okruhu byla na čele naše reprezentantka, ale v závěrečných metrech se před ni Polka přeci jen dostala a zvítězila v novém rekordu mítinku a také halovém osobáku 4:05.22. Smutnit však nemusela ani Vrzalová. Souboj s tradiční rivalkou přinesl své ovoce a Simona se stala novou českou rekordmankou, když si s tratí poradila v čase 4:05.73 a z osmadvacet let starého maxima Ivany Kubešové ubrala 49 setin. Osobní rekord si posunula o více než čtyři vteřiny a v letošních evropských halový tabulkách figuruje na lichotivém třetím místě. Bronzového umístění dosáhla v novém halovém kariérním maximu 4:08.09 Slovinka Maruša Mišmašová. Sezónní výkony si vylepšily také šestá Kristiina Mäki (4:12.18) a sedmá Diana Mezuliáníková (4:12.42).

Více na atletika.cz


 

12. 2. 2019

Gala na sítích a v televizi

Přímý přenos z předprogramu Czech Indoor Gala 2019 můžete sledovat na streamu na Facebooku České atletiky. Hlavní program následně od 17 hodin poběží v přímém přenosu na obrazovkách ČT Sport. Na facebookových stránkách České atletiky rovněž najdete veškeré důležité aktuality a chybět nebudou ani rozhovory s českými atlety.

Online přenos: na facebooku Českého atletického svazu

Výsledky: na atletika.cz


 

6. 2. 2019

Sprint na Gala ozdobí Rodgers

Do Czech Indoor Gala zbývá už pouhý týden, na startovní listinu mítink v Ostravě v úterý 12. února přibyl halový vicemistr světa na 60 m Michael Rodgers z USA či kanadský koulařský šampion Tim Nedow. Do patřičné formy se dostává také jedna z již ohlášených domácích hvězd Pavel Maslák, který ovládl mítink světové tour v Karlsruhe, z těch zahraničních bude v ostravské hale k vidění mezi jinými Ewa Swobodová, aktuálně vedoucí žena na nejkratším sprintu.

Na 60 m přibyl Rodgers

Na rovince se při hladkých šedesátkách máme vskutku nač těšit. Kvalitní pole sprinterů posílí Michael Rodgers, druhý z halového MS v Dauhá 2010, nebo také stříbrný medailista ze štafet na mistrovstvích světa v Moskvě 2013 a předloni v Londýně. 33letý Američan se na včerejším mítinku v polské Lodži blýskl vítězstvím v čase 6.55, jen tři jeho soupeři z disciplíny letos zatím běželi v sezóně rychleji. Na druhém místě sprintoval Rodgersův krajan Bryce Robinson, již dříve ohlášený medailista z univerziády si zlepšil sezónní maximum na 6.61, s nímž patří do letošní top 20. Čeští borci Stromšík, Záleský, Veleba či Hampl mají ideální konkurenci na posun svých časů.

V kouli 5 vrhačů z top desítky sezóny

Vysloveně nabitou listinu skýtá koule mužů, z elitní desítky aktuálních světových tabulek bude k vidění hned polovina. Hlavní souboj se očekává mezi dvojicí Tomáš Staněk a Kondrad Bukowiecki, kteří mají na svém kontě výkony kolem 21 metrů – český šampion 21.16, Polák 20.95. Daleko za 20m hranici však mají letos i Bob Bertemes, který v sobotu vylepšil na domácí půdě lucemburský rekord na 20.85, a Mesud Pezer z Bosny a Hercegoviny, jehož halový osobák 20.70 jsme mohli vidět v pátek při mítinku v Nehvizdech. K této silné sestavě přibyl ještě Tim Nedow, 13násobný kanadský šampion, účastník MS i OH s osobákem za 21 metrů venku i v hale, v sezóně zatím 20.68.

Štafeta o limit, třístovka se zlatými Polkami

Novinkou v programu, zajímavou pro českého diváka je štafeta 4x400 metrů, v níž se sestava Lada Vondrová, Tereza Petržilková, Marcela Pírková, Martina Hofmanová pokusí zaútočit na čas 3:34.7 potřebný pro start na „World Relays“ do japonské Jokohamy. Za děvčata, která původně měla startovat na třístovce, se na tuto netradiční trať podařilo získat velice kvalitní náhradu. Patrycja Wyciszkiewiczová (osobní rekordy 37.42 venku a 37.67 v hale) je někdejší juniorská mistryně Evropy z Rieti 2013 na 400 m a v minulých dvou sezónách byla členkou zlatých polských štafet na univerziádě v Tchaj-peji, halovém ME v Bělehradě a naposledy také na mistrovství Evropy v Berlíně. Na spadnutí je také start její parťačky ze všech třech významných akcí a aktuálně vedoucí čtvrtkařky evropských tabulek Igy Baumgart-Witanové (OR 300 m: 37.07 a 38.78h).

Vedoucí sprinterka na šedesátce

Výtečnou formu z již dříve ohlášených jmen má Ewa Swobodová. Polská sprinterka, která by měla za měsíc na HME v Glasgow obhajovat stříbro z Bělehradu, v sobotu vyhrála mítink IAAF World Indoor Tour v německém Karlsruhe, navíc se časem 7.08 (setinu od osobního rekordu) ujala vedení ve světových tabulkách sezóny. Včera pak ovládla i mítink evropského okruhu doma v Lodži, kde dvakrát zaběhla 7.13. Ideální konstelace pro českou jedničku Kláru Seidlovou, která se v pátek v Berlíně přiblížila výkonem 7.27 na čtyři setiny svému národnímu rekordu.

A když už jsme u účastníků s rostoucí formou, připomeňme dalšího vítěze z Karlsruhe – v „letošňáku“ 46.78 – Pavla Masláka, který v Ostravě poběží třístovku. Proti němu se postaví mimo jiných i kolega z úspěšných štafet Jan Tesař, který má zatím čtvrtku ještě rychleji zaběhnutou, 46.26 je pouhých pět setin od jeho osobáku. Na půlce se můžeme těšit na Filipa Šnejdra, který si v Karlsruhe vylepšil halový osobák na 1:47.01. Blízko svému maximu „pod střechou“ se dostala rodačka z Českého Těšína Simona Vrzalová, která patnáctistovku letos zvládla za 4:10.25 a čeká ji na vskutku domácí půdě velmi zajímavá konkurence. Naopak vzpruhu od domácího publika vyhlíží dálkař Radek Juška, který by jistě rád vylepšil dosavadní sezónní výkon 772.

Vstupenky ještě stále v prodeji

Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art přímo pod tímto odkazem.


 

30. 1. 2019

Juška favoritem dálky na Gala

Další domácí hvězdou, která se představí na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě, bude dálkař Radek Juška. Startovní listinu závodu na 800 metrů mužů obohatí bronzový medailista z mistrovství světa v Pekingu Amel Tuka.

Atak osmimetrové hranice se dá očekávat v dálkařském sektoru. Tuto metu má jistě v hledáčku největší domácí hvězda a český rekordman Radek Juška. Halový osobní rekord svěřence Josefa Karase má hodnotu 810 a dosáhl ho při svém stříbrném úspěchu na halovém mistrovství Evropy v Praze. Pod otevřeným nebem je dokonce národním rekordmanem, když při univerziádě na Taiwanu, kde získal zlatou medaili, dolétl na 831 centimetrů. „Na Czech Indoor Gala se těším, protože bych chtěl letos skočit konečně daleko, což se mi zatím nepodařilo. V Ostravě se mi skáče dobře, tak doufám, že mě diváci poženou k pořádnému výkonu. Navíc si osahám místní sektor před mistrovstvím republiky,“ vzkazuje.

Cestu za triumfem mu bude chtít zkomplikovat dvojice japonských borců s osobními rekordy přes osm metrů. Jedním z nich je bronzový muž z asijského šampionátu v roce 2017 a někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa v Eugene 2014 Shotaro Shiroyama (OR 801). Spolu s ním se můžeme těšit také na jeho reprezentačního kolegu Natsuki Yamakawu, který obsadil na loňském halovém asijském mistrovství páté místo a zdobí ho kariérní maximum 806 centimetrů.

Bronzový z MS na startu osmistovky

Startovní listina závodu na 800 metrů se může pyšnit hvězdným jménem. Do Ostravy přicestuje Amel Tuka. Bosenský půlkař je bronzovým medailistou ze světového šampionátu v Pekingu 2015. Stejný cenný kov vybojoval o dva roky dříve na mistrovství Evropy do 22 let. Na ME v Amsterdamu 2016 pak skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Pod otevřeným nebem je čtvrtým nejrychlejším Evropanem historie, když se mu v roce 2015 podařilo zvítězit na mítinku Diamantové ligy v Monaku časem 1:42.51. V historických světových tabulkách se řadí na dvanácté místo.

Mezi potvrzenými startujícími jsou pak ještě čtvrtý muž loňského mistrovství Evropy v Berlíně Polák Michal Rozmys a také osmý z téhož závodu Lukáš Hodboď, kterému se již podařilo splnit limit na halové mistrovství Evropy v Glagow, ale jistě pomýšlí na další vylepšení sezónního maxima. Zajímavým jménem je pak Australan Peter Bol, který se loni stal trochu překvapivým vítězem Diamantové ligy ve Stockholmu, kde si vylepšil osobní rekord na 1:44.56. V Ostravě absolvuje svůj vůbec první halový start.

Tři hodiny špičkové atletiky za 250

Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art přímo pod tímto odkazem.


 

24. 1. 2019

Ostravské Gala opět i s Maslákem

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala ani potřetí v řadě nepřijde o účast trojnásobného halového mistra světa i Evropy Pavla Masláka. Koulařské klání obohatí Pezer a Szyszkowski.

Čtvrtkař Pavel Maslák bývá tradičně jednou z největších hvězd Czech Indoor Gala a jinak tomu nebude ani letos. I tentokrát se postaví na start závodu na 300 metrů. Svěřenec Dalibora Kupky je nejrychlejším Evropanem v hale na této distanci, když v roce 2014 v belgickém Gentu zaběhl čas 32.15 a v historických světových tabulkách se řadí na vynikající osmé místo.

Famózní výkony na této trati předváděl v předešlých dvou letech právě i na Czech Indoor Gala. V sezóně 2017 zde podlehl v dramatickém souboji pouze Grenaďanovi Bralonu Taplinovi, jenž zaběhl historicky šestý nejlepší čas 31.94. Pavel proběhl cílem za 32.19 a potvrdil své postavení na čele kontinentálních historických statistik. O rok později měl v Ostravě na programu dokonce dvě třístovky a obě dokázal vyhrát.

Při letošním ročníku se opět vrátí k jednomu startu a věří, že pro něj bude dobrým ukazatelem směrem k nadcházejícímu halovému evropskému šampionátu v Glasgow, kde bude usilovat o čtvrtý titul halového kontinentálního mistra na trati 400 metrů v hale. „Těším se na skvělé ostravské diváky. Loni mě dohnali k vítězstvím ve dvou bězích na 300 metrů a věřím, že tomu tak bude i letos. Příprava zatím pokračuje kvalitně. Před Czech Indoor Gala mě čekají tři mezinárodní starty, po kterých bude jasné, na co si mohu troufat v Glasgow. Rád bych přidal čtvrtý evropský titul, ale mladší běžci se neustále zlepšují, a tak musím být stoprocentně připravený. V Ostravě bych rád na třístovce atakoval hranici 33 sekund,“ vzkázal.

Proti němu se postaví na start jeho tradiční polský rival Rafal Omelko, jenž si právě za Maslákem doběhl před dvěma lety na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě pro stříbrnou medaili. K tomu má ještě bronz z HME v Praze 2015. S polskou štafetou na 4x400 metrů získal celkem šest cenných kovů na velkých mezinárodních akcích. Za vyzdvihnutí jistě stojí, že se například podílel na zlatém úspěchu polské sestavy na loňském halovém mistrovství světa v Birminghamu, kde Poláci zaběhli halový světový rekord, ze kterého se ovšem mohli radovat jen šest dní, než ho překonali Američané. Omelko svedl s Maslákem vyrovnaný souboj i na loňském Czech Indoor Gala, kde doběhl těsně druhý za naším reprezentantem.

Velmi zajímavým jménem této disciplíny bude také Kolumbijec Bernardo Baloyes. Vítěz Karibských her z loňského roku a Jihoamerických her ze sezóny 2017 se může pyšnit dvoustovkařským osobním rekordem rovných 20 vteřin. Pro něj se bude jednat o první halový start vůbec a také o první start na trati 300 metrů.

Chybět by neměli ani další tradiční členové české reprezentační štafety Patrik Šorm, Michal Desenský a Vít Müller, kteří se společně s Maslákem podíleli na překonání národního rekordu při mistrovství Evropy v Berlíně.

Kvalitní koulařské pole obohatí Pezer a Szyszkowski

Možná největším lákadlem celého mítinku bude závod koulařů, kde se představí taková jména jako Tomáš Staněk, Konrad Bukowiecki nebo Franck Elemba. Nyní do startovní listiny přibyli další dva elitní borci. Jedním z nich je pátý muž z loňského halového světového šampionátu v Birminghamu a sedmý z HME v Bělehradě Mesud Pezer z Bosny a Herzegoviny. Muž s osobním maximem 21.40. Polskou koulařskou školu pak bude kromě Bukowieckého zastupovat ještě Jakub Szyszkowski. Někdejší mistr Evropy v kategorii do 22 let a koulař s osobákem 20.92.

Tři hodiny špičkové atletiky za 250

Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art přímo pod tímto odkazem.


 

22. 1. 2019

Domácí špička vyzve zámořské hvězdy

V rámci třetího ročníku mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala, který bude 12. února hostit ostravská atletická hala, se můžeme těšit na parádní sprinterské souboje na trati 60 metrů. Na sever Moravy přicestuje americké duo Bryce Robinson a Blake Smith. Ženský závod ozdobí loňská vítězka Polka Ewa Swobodová. Nebudou chybět ani největší domácí sprinterská esa.

Závod na 60 mužů ozdobí svou účastí dva elitní závodníci ze Spojených států amerických. Tím jedním bude Bryce Robinson. Mezi jeho medailové úspěchy patří stříbro z univerziády v roce 2015 a v minulé halové sezóně si vylepšil osobní maximum na 6.51, což ho řadilo v loňských halových světových tabulkách na páté místo. Pod otevřeným nebem pak umí už i stovku pod deset (9.99). Jeho krajan Blake Smith je na tom se svým osobákem na šedesátce velmi podobně. Jeho kariérní maximum z roku 2018 má hodnotu 6.52. S tímto výkonem byl v loňských halových světových statistikách sedmý.

Silné Američany by mělo vyzvat kompletní české trio Zdeněk Stromšík, Jan Veleba a Dominik Záleský. Zdeněk Stromšík se může pyšnit osobním rekordem 6.60 a je druhým nejrychlejším sprinterem české historie. Pod otevřeným nebem se stal dokonce národním rekordmanem na stovce. Na výbornou zahájil i letošní halovou sezónu, když dokázal hned při svém prvním startu časem 6.69 vyhovět nominačním požadavkům pro start na halovém evropském šampionátu v Glasgow. „Na mítink do Ostravy se moc těším. Souboj se silnějšími protivníky je vždy dobrá škola vzhledem k vrcholným akcím, jako je ME nebo MS. Navíc souboje s českou sprinterskou špičkou bývají vždy zajímavé. Můj první letošní start byl vydařený. Zaběhl jsem pod 6.70 a mohu se v klidu připravovat na HME. Uvidíme, kam až se mi podaří stlačit čas,“ uvedl.

Velmi solidně odstartoval nadcházející halu také Jan Veleba. Také pro něj je hlavní motivací start na HME. Podobně je na tom i jeho svěřenec Dominik Záleský. Ten se stal kometou loňské halové sezóny, když si vylepšil osobní rekord na 6.61 a v našich historických tabulkách se zařadil na třetí příčku. Kvalitní pole sprinterů pak doplňují ještě někdejší mistr Evropy do 22 let Lykourgos Stefanos Tsakonas z Řecka a rychlý Polák Remigius Olszewski, mezi jehož úspěchy patří například stříbro ze štafety na 4x100 metrů na mistrovství Evropy do 22 let. Hodnota kariérního maxima obou borců je 6.62.

Česká rekordmanka proti loňské vítězce

Na stejné distanci žen uvidíme reprízu loňského duelu mezi českou sprinterskou jedničkou Klárou Seidlovou a loňskou vítězkou Ewou Swobodovou z Polska. V minulém roce vyšla z tohoto souboje vítězně polská reprezentantka. Eva Swobodová bude mírnou favoritkou i letos. Hovoří za ní její úspěchy. Je bronzovou medailistkou z halového evropského šampionátu v Bělehradě 2017 a ve stejném roce vystoupala na nejvyšší stupínek při mistrovství Evropy do 22 let v Bydhošti. Její osobní rekord je té nejvyšší kvality a má hodnotu 7.07.

Klára Seidlová ovšem už v loňské sezóně ukázala, že umí být Polce důstojnou soupeřkou. Na Czech Indoor Gala jí podlehla jen velmi těsným rozdílem. V průběhu dalších týdnů si navíc dokázala vylepšit kariérní maximum na 7.23, čímž se stala novou národní rekordmankou.

Tři hodiny špičkové atletiky za 250

Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art přímo pod tímto odkazem.


 

18. 12. 2018

Halové gala v Ostravě ozdobí Staněk a spol.

Mítink evropského okruhu, který v úterý 12. února 2019 hostí ostravská atletická hala, čeká opět výtečné klání v koulařském sektoru. S Tomášem Staňkem změří při Czech Indoor Gala síly Konrad Bukowiecki a další borci s osobními rekordy přes 21 metrů. Tváří mítinku je mílař Holuša, vstupenky jsou již v prodeji.

Jeden z vrcholů domácí halové sezóny pár dní před MČR (rovněž v Ostravě, 16.–17. 2.,), měření sil tuzemské špičky se zahraničními hvězdami, ideální příležitost plnit výkonnostní kritéria na HME do Glasgow (1.–3. 3.), stále ještě novotou zářící ostravská atletická hala. Takové jsou parametry dalšího ročníku prestižního Czech Indoor Gala. Po tváři mítinku Jakubu Holušovi je další ohlášenou českou hvězdou Tomáš Staněk.

„Jsme zrovna na soustředění,“ vzkazuje svěřenec Jana Tylčeho z Ostravy, „halu poznáváme víc a na meeting se těším moc. Trošku mě mrzí, že kvůli dispozicím haly je zrovna koule trochu dál od diváků, ale doufám, že se pořadatelům podaří k této jistě kvalitní soutěži přitáhnout takovou kulisu, která posune dál určitě nejen můj výkon,“ říká Staněk. „Loni jsem si tu hodil osobní rekord hned v prvním závodě (21.61, který záhy zlepšil v Düsseldorfu na platný národní rekord 22.17) a dělám vše pro to, abych se k němu přiblížil,“ dodává s tím, že veškerá příprava pochopitelně směřuje na nejdůležitější závod halové sezóny na HME v Glasgow.

V Ostravě se střetne s Konradem Bukowieckým, s nímž má bohatou historii vzájemných soubojů, utkali se na všech vrcholných soutěžích v posledních dvou letech. Na evropských šampionátech se dařilo více Polákovi, na předešlém HME v Bělehradě zvítězil právě před Staňkem, letos venku v Berlíně byl jedním z trojice, která českého siláka odsoudila ke čtvrtému místu. Tomášovi se zase dařilo více na mistrovstvích světa, obzvláště radostný pak byl bronzový Birmingham letos v březnu.

Vedle favorizovaného dua Evropanů Staňka s Bukowieckým přijedou do Ostravy dva silní Afričané, Franck Elemba z Konga (to, jehož hlavním městem je Brazzaville), který má doma zlato kontinentálních her 2015 a skončil čtvrtý na OH v Riu, dále Orazio Cremona z Jižní Afriky, což je zase africký šampion z roku 2014 a sedmý z MS v Londýně. Oba už ve své kariéře dokázali překonat 21 metrů (pod otevřeným nebem) – a přesně na tuto hranici se letos zlepšil Lucemburčan Bob Bertemes, který byl za tenhle výkon šestý na ME v Berlíně.

Další sousedé ze severu

Blízkost polských hranic skýtá příhodnou příležitost pro start našich severních sousedů. Vedle Bukowieckého se tak představí kupříkladu sprinterka Ewa Swobodová, bronzová z halového mistrovství Evropy v Bělehradě na 60 metrů, nebo mílařka Sofia Ennaouiová. Rodačka z Maroka, žijící ale od útlého věku v Polsku, byla rovněž třetí na minulém HME. K tomu uspěla i nejaktuálněji pod otevřeným nebem v Berlíně, kde vybojovala na své hlavní distanci 1500 metrech stříbro a v Ostravě jsme ji mohli vidět i při zářijovém Kontinentálním poháru. Na aktuální sezónu se zoceluje službou v armádě, konkrétně službou u letectva.

Tři hodiny špičkové atletiky za 250

Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art přímo pod tímto odkazem.


 

11. 12. 2018

Vstupenky na halové gala v Ostravě v prodeji

V úterý 12. února 2019 se v ostravské atletické hale uskuteční další ročník halového mítinku Czech Indoor Gala. Tváří prestižního klání je mílař Jakub Holuša, který poběží osmistovku. Vstupenky jsou již v prodeji.

Bude to jako v letech minulých jeden z vrcholů domácí halové sezóny. Czech Indoor Gala, které má punc evropského halového okruhu, opět uvidí tuzemskou špičku v měření sil se zahraničními hvězdami, ve stále ještě novotou zářící ostravské atletické hale. V týdnu, v jehož závěru se uskuteční mistrovství České republiky (16. a 17. 2., rovněž v Ostravě), bude „gala“ výtečnou příležitostí k plnění výkonnostních kritérií na halový evropský šampionát v Glasgow. Ten hostí skotská metropole o prodlouženém víkendu 1. až 3. března.

„Mužem z plakátu“ mítinku je halový mistr Evropy na 1500 metrů Jakub Holuša. Šampion z Prahy 2015 se představí na osmistovce, na níž získal první ze svých stříbrných medailí z HMS, předtím než přesedlal na patnáctistovku. Půlku naposledy běžel právě v roce svého triumfu na HME. „V hale jsem ji běhal jen při HMČR a myslím, že nějaký kvalitní halový start byl v roce 2012 (poté v Istanbulu získal zmíněné stříbro), takže to bude zajímavé,“ přiznává Holuša. „Ale já jsem přesvědčen, že i když už jsem překročil 30 let, stále jsem velice rychlý,“ věří běžec, jemuž v týdnu následujícím po mítinku bude 31 let.

„Celkově se na Ostravu moc těším, beru to jako domácí prostředí,“ pokračuje rodák z nedaleké Opavy. „V nové hale jsem ještě neběžel, co jsem slyšel, tak dráha je tam skvělá a věřím, že kombinace rychlé dráhy, skvělého publika a kvalitní konkurence přinese výborné výkony,“ vzkazuje Jakub, který se skupinou polského kouče Tomasze Lewandowského trénuje ještě po následující dva týdny u jezera Wanaka na Jižním ostrově Nového Zélandu. „Věřím trenérovi, že mě i s pomocí parťáků ze skupiny připraví na tento závod velice dobře,“ uzavírá Holuša.

Dvouhodinové Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art přímo pod tímto odkazem.


23. 11. 2018

Atletické hvězdy opět v ostravské hale

Prestižní mezinárodní atletický mítink Czech Indoor Gala 2019 se uskuteční v úterý 12. února opět v ostravské atletické hale.

Předprogram akce začíná v 15 hodin, hlavní program pak v 17 hodin. Dvouhodinová atletická show představí nejen českou atletickou špičku, ale také mezinárodní konkurenci. Diváci se opět mohou těšit na zajímavé souboje, ve kterých půjde nejen o skvělé výkony, ale také o limity na halové mistrovství Evropy v Glasgow. Hlavní tváří mítinku je běžec Jakub Holuša, který se ukáže ve skvělé konkurenci v běhu na 800 metrů. I v dalších disciplínách diváci nepřijdou zkrátka, nejlepší čeští atleti se v únoru představí v Ostravě.

Název: Czech Indoor Gala Ostrava 2019

Datum: 12. 2. 2019

Cena: 250,-Kč

Začátek: 15,00 hodin předprogram, v 17,00 hodin hlavní program


Časový pořad


Národní program

15:15 60 m Muži
15:30 60 m př. Ženy
15:35 vrh koulí Junioři
15:38 60 m př. Junioři
15:43 skok vysoký Ženy
15:45 800 m Ženy
15:51 60 m Muži R
16:03 60 m Ženy
16:15 1500 m Muži
16:25 200 m MužiHlavní program

16:45 Slavnostní zahájení
16:52 4 x 400 m Ženy
17:00 skok o tyči Ženy
17:03 1500 m Ženy
17:12 skok daleký Muži + Ženy
17:15 300 m Muži
17:25 4 x 400 m Mix
17:32 vrh koulí Muži
17:40 60 m Ženy
17:55 60 m Muži F
18:10 300 m Ženy
18:30 800 m Muži
18:45 Slavnostní vyhlášení


Timetable


National Programme

15:15 60 m M
15:30 60 m hurd. W
15:35 Shot Put MU20
15:38 60 m hurd. MU20
15:43 High Jump W
15:45 800 m W
15:51 60 m M H
16:03 60 m W
16:15 1500 m M
16:25 200 m MInternational Programme

16:45 Opening Ceremony
16:52 4 x 400 m W
17:00 Pole Vault W
17:03 1500 m W
17:12 Long Jump M + W
17:15 300 m M
17:25 4 x 400 m MIX
17:32 Shot Put M
17:40 60 m W
17:55 60 m M F
18:10 300 m W
18:30 800 m M
18:45 Award Ceremony


Partneři / Partners


Generální partner Českého atletického svazuProjekt vznikl za podpory

Kontakty / Contacts


Pořadatel

Český atletický svaz

Diskařská 2431/4

169 00 Praha 6, Česká republika

Tel:.: +420 233 014 400

Fax: +420 233 014 450

Email: atletika@atletika.cz

Akreditace a média

Karolína Farská

Tel.: +420 242 429 267

Direct: +420 233 014 410

Mobil: +420 606 659 366

E-mail: karolinap@atletika.cz